ЦПД: понад 100 загиблих дельфінів виявили за місяць на березі Чорного моря у Краснодарському краї

На узбережжі Чорного моря у Краснодарському краї росії лише протягом березня екологи виявили понад 100 мертвих дельфінів. Тварини загинули внаслідок розливу мазуту в Керченській протоці.
Про це Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України повідомляє у Фейсбуці, передає Рубрика.
Загалом внаслідок аварії танкерів і розливу мазуту в Керченській протоці у грудні 2024 року загинули близько 200 тварин.
У ЦПД підкреслили, що ці підрахунки є дуже приблизними, йдеться лише про випадки, які вдалося зафіксувати екологам. Реальна кількість може бути набагато більшою.
Масова загибель дельфінів є важливим індикатором тривожної ситуації в екосистемі Чорного моря, водночас влада російської федерації лише імітує боротьбу з наслідками екологічної катастрофи після розливу мазуту.
Поки російські пропагандисти розповідають про "турботу" щодо тимчасово захоплених територій, екосистема Чорного моря систематично знищується, наголосили у ЦПД.
Також відомо про масову загибель тварин в Азовському морі. Росія ставиться до захоплених територій виключно як до ресурсу для досягнення власних військових і політичних цілей. Так зокрема вони приховують масштаби екологічної катастрофи через розлив мазуту в Чорному та Азовському морях після аварії двох російських танкерів.

Після повідомлення про пошкоджений танкер у Балтійському морі, Фінляндія заявила про готовність ліквідувати розлив мазуту
Що відомо про аварію російських танкерів
Нагадаємо, що через погані погодні умови у Чорному морі поблизу Керченської протоки зазнали пошкоджень два російських танкери — "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239". Причиною аварії також став сильний шторм. На обох танкерах сумарно було 27 людей. На борту одного судна перебуває 13 членів екіпажу, на борту іншого – 14.
Як стверджують російські ресурси, судно "Волгонефть-212" зламалося навпіл через великі хвилі. Тому мазут, який був в танкері, почав потрапляти в море, а сам корабель з екіпажем на борту почав йти на дно. Як стало відомо згодом, через годину шторм підбив "Волгонефть-239", він також почав тонути.
Своєю чергою Greenpeace після аварії двох російських танкерів в Чорному морі попередила про катастрофу.
Як повідомляла Рубрика, в окупованому Криму через розлив мазуту з затонулих російських танкерів постраждали вже понад 400 птахів. Їх доставили до парку левів "Тайган" та ялтинського зоопарку "Казка".
Міністр екології Світлана Гринчук підтвердила масштаб розливу нафтопродуктів і забруднення південного узбережжя Криму. Як повідомили очільниця відомства, на знімках супутника Sentinel-1 від 31 грудня було зафіксовано нафтові плями.

На Миколаївщині відновили лісову смугу, яка була пошкоджена бойовими діями

Після війни відновлення українських лісів займе 70 років, – екологи

Відбудова в умовах збройного конфлікту: як Фонд енергоефективності України адаптується до війни
