В Україні створили серію роликів про те, як отримати компенсацію за зруйноване чи пошкоджене через війну житло
Житло чималої кількості українців постраждало через повномасштабне вторгнення. У 2022 році у таких людей з'явилася можливість отримати компенсацію. Для того, аби пояснити як її отримати та що слід робити у таких випадках БФ "Право на захист" проводить інформаційно-просвітницьку кампанію, в межах якої створив серію роликів. З них українці отримають відповіді на найпоширеніші запитання щодо зруйнованого житла й дізнаються, які кроки необхідно зробити для отримання компенсації.
Про це інформує Рубрика.
У чому проблема?
За даними Київської школи економіки, сума збитків, завданих житловому фонду України через війну, складає понад $54 млрд. З 2022 року уряд розпочав розробляти й запроваджувати механізм надання компенсації людям, чиє житло постраждало внаслідок війни. Проте не всі громадяни розуміють, як діяти для того, аби отримати компенсацію та що для цього треба зробити.
Яке рішення?
БФ "Право на захист" проводить інформаційно-просвітницьку кампанію щодо оформлення українцями компенсації за пошкоджену чи знищену житлову нерухомість через війну. З серії відеороликів українці отримають відповіді на найпоширеніші запитання щодо зруйнованого житла й дізнаються, які кроки необхідно зробити для отримання компенсації.
У першому відео адвокаційна координаторка БФ "Право на захист" Ксенія Гедз відповідає на найпоширеніші запитання українців:
- Які умови отримання компенсації?
- Хто може претендувати на компенсацію?
- Якщо дім знищено, людина отримає кошти на купівлю нового житла чи їй допоможуть відбудувати будинок?
- Як нададуть компенсацію, якщо будинок пошкоджено частково?
Посилання на відео тут.
У наступних відео БФ "Право на захист" йдеться про:
- нові правила компенсації за знищене житло для українців;
- відновлення документів на зруйноване житло;
- основні правила процедури електронного відшкодування єВідновлення;
- основні правила процедури компенсації за знищене майно;
- єВідновлення — компенсація за пошкоджені об'єкти нерухомого майна та багато ін.
Всі відео можна переглянути за посиланням.
Як це працює?
З серії відеороликів українці отримають відповіді на найпоширеніші запитання щодо зруйнованого житла й дізнаються, які кроки необхідно зробити для отримання компенсації.
Як повідомлялось, з 27 грудня кожен українець, хто вже отримав житловий сертифікат, через застосунок "Дія" може забронювати кошти для купівлі будинку або квартири: в Україні розпочалася виплата компенсацій громадянам, чиє житло зруйноване внаслідок війни.
Нагадаємо, у 2024 році програму "єВідновлення" чекають трансформації, зокрема розглядають можливості змін у термінах подачі заяв, заборони отримати компенсацію за пошкоджене/зруйноване житло, яке придбали суто заради грошей від держави, та присвоєння різних статусів населеним пунктам залежно від ступеня їх руйнувань.
Окрім того, повідомлялось що у рамках першого УКРАЇНСЬКОГО БУДІВЕЛЬНОГО КОНГРЕСУ в Києві була запущена робота стратегічної платформи з впровадження в Україні концепції створення Smart Sustainable City.