Reuters: Індія має намір відмовитися від російської зброї та дистанціюватися від кремля
Індія планує відмовитися від зброї рф та дистанціюватися від москви. Але Нью-Делі хвилюється, що це може підштовхнути росію ближче до Китаю.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Reuters.
Як зазначає видання, найбільший у світі імпортер зброї повільно відходить від російської озброєння та повертається на Захід.
Крім того, Сполучені Штати прагнуть зміцнити зв'язки в Індо-Тихоокеанському регіоні, сподіваючись стримати зростання Китаю та послабити вплив Росії.
За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, протягом останніх двох десятиліть росія постачала 65% зброї, яку закупила Індія на суму понад 60 млрд доларів.
Але війна в Україні прискорила поштовх до диверсифікації її збройової бази.
росія своєю чергою публічно закликає Індію до співпраці. Але Індія хоче посилити внутрішнє виробництво.
Також минулого року Індія та США підписали оборонну угоду, зокрема, щодо спільного виробництва двигунів для винищувачів.
При цьому Reuters зазначає, що Нью-Делі доведеться "йти по тонкій лінії" у відносинах з росією, оскільки припинення співпраці підштовхне москву ближче до Пекіна.
"Купівля зброї купує вам вплив", – сказав один з індійських чиновників у відставці.
Експерти зазначають, що в Індії не розвіялися побоювання, чи зможе росія і далі постачати запчастини до військової техніки на тлі того, що війна в Україні затягується.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Індія має намір виробляти російську зброю на власній територі.
Що відомо про позицію Індії щодо війни в Україні
Варто зазначити, що з початком російського вторгнення в Україну Індія офіційно зайняла нейтральну позицію.
З одного боку, країна відкрито не підтримує російську агресію, і закликає до негайного припинення бойових дій та вирішення конфлікту дипломатичними методами.
З іншого боку, Індія уникає відкритої критики дій рф, а також відмовляється приєднуватися до західних санкцій або ж запроваджувати свої.
Коротко, політичну позицію Індії можна звести до декількох ключових тез:
- Війна між рф та Україною має вирішуватися дипломатичним шляхом і на переговорах, в тому числі прямих переговорах президентів росії та України;
- Поважати треба територіальну цілісність та суверенітет всіх країн-членів ООН, як і міжнародне право;
- Зміна регіонального або глобального балансу сил зброєю неприпустима, порядок, заснований на правилах, має втриматися;
- Нейтралітет — це суверенне право будь-якої країни.
Стало відомо, що відбулися перемовини очільників МЗС України та Індії щодо проведення першого з 2018 року засідання Індійсько-української міжурядової комісії.
Нагадаємо, що у Києві на вулиці Алматинській у Дніпровському районі створили та облаштували сквер "Кусум". Основним меценатом облаштування скверу виступила група фармацевтичних компаній "Кусум".