У Швейцарії проведуть Глобальний саміт миру, - Зеленський
Від завтра, 16 січня, Україна та Швейцарія розпочнуть підготовку до проведення Глобального саміту миру на рівні лідерів держав, який швейцарська влада готова прийняти у себе в країні.
Про це президент України Володимир Зеленський розповів на спільній пресконференції зі своєю швейцарською колегою Віолою Амгерд.
"Цей саміт має наповнити необхідною енергією усе, що вже вдалося досягнути, та має визначити, що завершення війни має бути виключно справедливим, а відновлення сили міжнародного права дійсно повним", — наголосив глава держави.
Амгерд наголосила, що обидві країни "поглиблено" займатимуться підготовкою конференції.
Швейцарія вже призначила людину, яка опікуватиметься цим питанням.
"Швейцарія і в майбутньому буде виступати за надійний тривалий мир в Україні. Швейцарія рада тому, що може зробити внесок у це", — запевнила президентка.
Як раніше повідомлялося, що Зеленський приїхав до столиці Швейцарії, міста Берн, щоб зустрітися з лідерами країни та взяти участь у Давоському форумі.
Президент України Володимир Зеленський у межах свого візиту до Швейцарії зустрівся з:
- головою Національної ради Федеральних зборів Швейцарії Еріком Нуссбаумером,
- головою Ради кантонів Євою Герцог,
- також із головами партій і фракцій Федеральних зборів Швейцарії.
"Змістовна розмова про актуальні питання: підтримку Української формули миру та подальші кроки щодо її імплементації, ситуацію на полі бою, важливість зусиль держав-партнерів задля захисту нашої країни", — написав Зеленський у своїх соцмережах.
Зеленський розповів швейцарським парламентарям про ситуацію на російсько-українському фронті та наголосив на важливості підтримки держав-партнерів.
Було також наголошено, що участь Швейцарії важлива у спеціальному міжнародному трибуналі щодо воєнних злочинів Ррсії.
Крім того, Зеленський порушив питання про те, щоби Федеральні збори Швейцарії визнали Голодомор 1932–1933 років геноцидом українців.
Швейцарський парламент прокоментував візит Зеленського в соцмережі Х:
"Ми разом з Україною підтримуємо наші спільні цінності свободи, верховенства права, міцного та справедливого миру".
Як пише пресслужба парламенту, Ерік Нуссбаумер та Єва Герцог наголосили на важливості довгострокової підтримки України та її відбудови.
Зеленський розповів, що на зустрічах у межах свого візиту він обговорював "успішність роботи" на четвертій зустрічі радників лідерів держав щодо "формули миру" у Давосі, яка стала продовженням третього подібного саміту на Мальті.
За його словами, Швейцарія ефективно організувала цю зустріч. Президент відзначив значне розширення представництва — долучилися понад 80 держав та міжнародних інституцій.
Українська формула миру
Під час виступу на саміті G20 у листопаді 2022 року президент Володимир Зеленський запропонував формулу миру, щоб зупинити російське повномасштабне вторгнення.
Зокрема, вона передбачає:
- радіаційну та ядерну безпеку (вихід РФ з території ЗАЕС, відмова від ядерних небезпек);
- продовольчу безпеку (розширення зернової ініціативи);
- енергетичну безпеку;
- звільнення всіх полонених та депортованих (звільнення за формулою "всіх на всіх");
- виконання Статуту ООН та відновлення територіальної цілісності та світового порядку;
- виведення російських військ та припинення бойових дій;
- справедливість;
- екоцид; потреба негайного захисту природи;
- недопущення ескалації;
- фіксацію закінчення війни.
Як повідомляла Рубрика, у Давосі 14 січня розпочалася четверта зустріч радників з питань національної безпеки та політичних радників лідерів держав щодо реалізації Формули миру.
Також повідомлялось, що 16 січня на щорічному Всесвітньому економічному форумі в Давосі заплановано виступ президента України Володимира Зеленського.
Серед учасників цієї зустрічі – 81 країна та міжнародна організація. На попередній зустрічі, що відбувалась на Мальті, було 66 учасників.
Представник Швейцарії у Давосі закликав "взяти Росію на борт" обговорень Формули миру.