fbpx
Сьогодні
14:21 12 Січ 2024

У Румунії фіксують рекордні обсяги транзиту українського збіжжя

English version here

Фото: БЕБ

Завдяки різкому зростанню поставок з України та інфраструктурним проєктам, які фінансуються Європейським Союзом, румунський чорноморський порт Констанца зафіксував найвищий експорт зерна в 2023 році.

Про це повідомляє Reuters, пише Рубрика.

За даними адміністрації порту, торік були відвантажені 36 мільйонів метричних тонн зерна, що на 50% більше, ніж у попередньому році.

Українське зерно становило приблизно 40% від загального обсягу або 14 млн т порівняно з 13 млн т наприкінці листопада і з 8,6 млн т за весь 2022 рік.

Україна є одним з найбільших світових експортерів зерна і Констанца стала найбільшим альтернативним експортним маршрутом для Києва після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.

У липні обсяги транзиту скоротилися, через те, що росія почала неодноразово завдавати ударів по річкових портах, розташованих по той бік Дунаю від Румунії.

У серпні Україна створила судноплавний коридор зі своїх портів, який охоплює західне узбережжя Чорного моря поблизу Румунії та Болгарії, невдовзі після того, як Росія вийшла з угоди про експорт зерна.

Румунія прагне збільшити свої транзитні потужності для українського збіжжя до 4 млн т на місяць і наразі модернізує залізничну та автомобільну інфраструктуру в порту та навколо нього.

У середу,10 січня, порт повідомив, що сума інвестиційних проєктів, які фінансує ЄС в Констанці й навколо неї, становить 546,8 млн євро (598,47 млн дол. США). Інші проєкти вартістю 218 млн євро перебувають на стадії розгляду.

А у березні 2024 року у морському порту Констанца планується запуск додаткової якірної стоянки для української агропродукції.

Довідка

Зауважимо, що прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку заявляв про наміри збільшити у жовтні обсяги транзиту українського зерна з двох до чотирьох мільйонів тонн.

"Ми повинні підтримати Україну в експорті її зерна. Протягом наступного місяця ми спробуємо збільшити кількість зерна, що транспортується через Румунію, з двох до чотирьох мільйонів тонн", – вказав Чолаку.

Він зазначив, що Румунія інвестувала значні кошти в порти на Дунаї та в Констанці, і атаки російських безпілотників на порти поблизу Румунії загрожують цим інвестиціям.

Більш того, Чолаку закликав інші європейські країни підтримати Україну та ввести більш суворі обмеження на товари з росії. Зокрема, він запропонував повністю відмовитися від російського газу.

Наприкінці вересня міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський заявив, що Україна розробила процедуру верифікації експорту чотирьох агрокультур відповідно до рішення Європейської комісії і зараз не експортує до 5 прикордонних країн агропродукцію без їхнього погодження.

Окрім того 10 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив про запуск нового маршруту для експорту агропромислової продукції з нашої країни "Шляхами солідарності" – через території Молдови та Румунії.

А у жовтні уряд Румунії ухвалив постанову, яка затверджує схему імпорту групи української агропродукції, узгоджену з Києвом. Постанова має на меті захистити румунських фермерів.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: