fbpx
Сьогодні
Відео 08:39 12 Січ 2024

США та Британія завдали ударів по об'єктах хуситів у Ємені: що відомо

Фото: з відкритих джерел

Сполучені Штати й Великобританія завдали ударів по об'єктах у Ємені, пов'язаних із бойовиками-хуситами. Підтримали це рішення уряду Данії, Німеччини, Нової Зеландії та Південної Кореї.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на ABC News.

Повідомляється, що удари завдавалися одразу по кількох містах із застосуванням морського та авіаційного озброєння.

За даними ЗМІ, удари по угрупованню хуситів у західній частині Ємену завдаються американськими та британськими літаками, а також ракетами наземного нападу "Томагавк", запущеними з кораблів ВМС США у Червоному морі.

Офіційний представник Пентагону зазначив, що США та Британія завдали ударів з повітряних, морських та підводних "платформ".

Ці удари були спрямовані:

  • по радарах,
  • об'єктах протиповітряної оборони,
  • по місцям зберігання та запуску дронів, крилатих та балістичних ракет.

Удари завдавалися міжнародним аеропортом Сани та провінціям Сана, Ель-Ходейда, Саада і Дамар.

Неназваний американський чиновник також зазначив, що удари досягли своєї мети. За його словами, удари по позиціях хуситів у Ємені вже закінчилися, але США залишають за собою право відповісти, якщо погрози продовжаться.

Зазначається, що це перші удари по хуситах, відколи ті почали атакувати цивільні судна в Червоному морі наприкінці минулого року.

Повідомляється, що прем'єр Великобританії Ріші Сунак напередодні обговорив у ході спеціальної наради та схвалив завдання авіаударів за позиціями хуситів у Ємені.

"Прем'єр-міністр заявив, що Великобританія продовжить вживати заходів для захисту свободи судноплавства та захисту життів на морі", – повідомили у парламенті.

Міністр оборони Великобританії виклав відео, на якому видно виліт одного з чотирьох "Тайфунів", які завдали високоточних ударів по двох військових об'єктах хуситів разом із силами США.

Також підготовку до удару виклав і ЦЕНТКОМ США.

У мережі з'явилося відео пожежі після завдання удару по хуситах.

За інформацією телеканалу CNN, під атаку потрапили:

  • військова база Кахлан у провінції Саада;
  • авіабаза Аль-Дайламі до півночі від столиці Ємену Сани;
  • район аеропорту міста Худайда на Червоному морі;
  • аеропорт міста Таїз та інші об'єкти в провінції Таїз у південно-західному кутку Ємену;
  • аеродром міста Аббс.

Що передувало

Підтримувані Іраном хусити, які контролюють більшу частину Ємену, загрожують безпеці судноплавних шляхів у Червоному морі, демонструючи таким чином підтримку палестинського угруповання ХАМАС.

Їхні напади завдають збитків міжнародній торгівлі на ключовому маршруті між Європою й Азією, на який традиційно припадало близько 15% світового судноплавства.

У четвер лідер хуситів заявив, що будь-яка атака США на угруповання не залишиться без відповіді.

Раніше бойовики погрожували, що атакуватимуть кораблі, пов'язані з Ізраїлем. Однак, чимало суден, що зазнали нападів, не мають жодного відношення до цієї країни.

Військові США заявили в четвер, що хусити випустили протикорабельну балістичну ракету в Аденській затоці. Це стало вже 27-м подібним актом агресії бойовиків з 19 листопада.

Атаки хуситів порушили 20% морських перевезень у світі й зачепили інтереси 40 країн.

Так, у Пентагоні повідомили, що в Червоному морі американський військовий корабель і кілька комерційних суден зазнали атаки. Єменські повстанці-хусити стверджують, що атакували ізраїльські судна.

Раніше в листопаді єменські хусити захопили у Червоному морі біля Ємену транспортне судно, також пов'язане з Ізраїлем. Повстанці досі утримують судно біля портового міста Ходейда.

А в кінці листопада ракети також упали поблизу військового корабля США. Це сталося після того, як військові надали допомогу пов'язаному з Ізраїлем судну, яке на короткий час було захоплене озброєними особами.

11 грудня, хусити ударили протикорабельною ракетою по норвезькому комерційному танкеру в Червоному морі. Атака спричинила пожежу та пошкодження, але також минулося без жертв.

Також 15 грудня снаряд, випущений із контрольованої хуситами території Ємену, влучив у вантажне судно "Аль-Джасра", яке йшло під прапором Ліберії. За попередніми даними, ніхто не постраждав.

А 10 січня міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив, що британський есмінець разом з військовими кораблями США відбили найбільшу атаку хуситів у Червоному морі.

Міжнародна реакція

Вісім країн, які підтримали рішення Великобританії та США, випустили спільну заяву.

"Вибухи були здійснені відповідно до невід'ємного права на індивідуальну та колективну самооборону, відповідно до Статуту ООН", – написано у заяві.

Прем'єр Великобританії Ріші Сунак зазначив, що хусити загрожували британським та іншим судам і порушували торгівлю. Через це зросла ціна на сировинні товари.

"Королівські ВПС завдали точкових ударів по військових об'єктах, що використовуються повстанцями-хуситами в Ємені. В останні місяці вони здійснили серію небезпечних і дестабілізуючих нападів на комерційне судноплавство в Червоному морі, погрожуючи британським та іншим міжнародним судам, що спричинило серйозні порушення життєво важливого торгівлі. призвело до зростання цін на сировинні товари".

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що ударів у Ємені було завдано по ракетних об'єктах та радарах хуситів.

"Сьогоднішні удари були завдані об'єктами, пов'язаними з безпілотними літальними апаратами хуситів, балістичними та крилатими ракетами, а також береговими радарами та засобами повітряного спостереження", – заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

Президент США Джо Байден сказав, що ці удари по хуситах – відповідь на їхні безпрецедентні атаки на міжнародні морські судна у Червоному морі, включаючи застосування протикорабельних балістичних ракет.

"Ці атаки поставили під загрозу персонал США, цивільних моряків і наших партнерів, поставили під загрозу торгівлю та свободу судноплавства. Понад 50 країн постраждали від 27 атак на міжнародне комерційне судноплавство, екіпажі з понад 20 країн зазнавали загроз або були взяті в заручники під час актів піратства", – сказав Байден.

Довідка

Хусити – це угрупування шиїтів, створене в 90-х роках для боротьби з корумпованим урядом Ємену. Вони отримали свою назву від засновника Хусейна аль-Хусі.

Хусити вважають себе частиною "осі опору" Ізраїлю, США та всьому Заходу, яку очолює Іран.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: