Рішення для перемоги: українські розвідники отримали ексклюзивну версію БТР “Дозор-Б”
Головне управління розвідки отримало два вітчизняні бронетранспортери "Дозор-Б" у спеціальній версії.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм голови Харківської ОДА Олега Синєгубова, ГУР.
У чому проблема?
Розвідка є найважливішим видом забезпечення бойових дій військ.
Вона є сукупністю заходів усіх командирів і штабів із метою своєчасного отримання інформації про:
- противника,
- місцевість,
- кліматичні і погодні умови в районі майбутніх бойових дій з метою найбільш ефективного застосування своїх сил і засобів щодо ураження противника.
Без розвідки неможливо успішно виконувати завдання в бою.
Окрім того, розвідники часто виконують свої завдання безпосередньо поряд з позиціями ворога, або й в його тилу, тому їм потрібно мати можливість без втрат повернутися на українські позиції.
Яке рішення?
Тому для розвідників передали два спеціальних вітчизняних бронетранспортери "Дозор-Б".
"Презентували результати нашої попередньої зустрічі із начальником ГУР МО України Кирилом Будановим. Не про всі переваги автомобіля можемо говорити, але російським окупантам вони мають "сподобатися". Зокрема, броня: захист від мін, вогню зі стрілецької зброї та інше" – зазначив Синєгубов.
Як це працює?
Повідомляють, що бойові машини ексклюзивно спроєктовані для потреб ГУР.
Окрім того, зазначають, що "Дозор-Б" вміщує:
- групу до 11 військовослужбовців;
- командира бойової машини;
- водія;
- стрільця;
- до восьми озброєних десантників.
ГУР повідомляє, що бойові модулі броньовиків оснащені:
- 12,7-мм установкою,
- 30-мм автоматичним гранатометом.
"Машина має встановлені відеокамери та тепловізійну оптику, що дає змогу виявляти противника та вести прицільний вогонь цілодобово. З метою пересування в темний час для водія передбачений прилад нічного бачення", – вказали в розвідці.
Окрім цього, у ГУР наголосили, що броня тримає кулю калібру 7,62-мм. Днище бойової машини має покращений протимінний захист.
Передані розвідникам "Дозори" озброєні кулеметною установкою закритого типу з системою постановки димових завіс.
Також броньовики отримали нові десантні двері з двірником на бронесклі, якого раніше не було як на українській, так і на польській версії машини.
Довідка
Інформація про продаж ліцензії на виробництво бронемашини "Дозор-Б" польській компанії Mista з'явилася ще у 2013 році.
А історія із запуском виробництва на Львівському бронетанковому заводі легкого українського БТР "Дозор-Б" завершилася повним провалом. Його виробництво так і не спромоглися запустити з 2014 року.
Перший бронеавтомобіль Oncilla був зібраний на Київському бронетанковому заводі, надалі виробництво мало відбуватись у Польщі.
І зрештою Міноборони включило до оборонного замовлення на 2019 рік його польський аналог – Oncilla.
Але вся річ у тому, що Oncilla – це і є ліцензійна копія "Дозор-Б", яка відрізняється лише невеликими змінами, а виробляється у сусідній Польщі.
У квітні минулого року, повідомлялося, що Збройні Сили України отримали чергову партію бойових машин Oncilla, які були зібрані підприємством науково-виробничої компанії "ВК Система".
Нагадаємо, що у рамках ініціативи United24 до Національної гвардії України передали 27 гусеничних бронетранспортерів M113.
Окрім того, 23 підприємства українського паливно-енергетичного комплексу зібрали кошти та закупили для потреб Держприкордонслужби 50 бронетранспортерів М113 американського виробництва.