fbpx
Сьогодні
Фото 16:30 18 Гру 2023

У Рівному запрацював Простір інтеграції, де допомагатимуть ВПО: для чого це рішення

Фото: Телеграм / Рівенська обласна рада

У Рівному відкрили Простір інтеграції. У хабі будуть допомагати внутрішньо переміщеним особам та загалом людям, які постраждали від агресії рф проти України.

Про це у Телеграмі повідомив голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш, інформує Рубрика.

У чому проблема?

Соціальна адаптація внутрішньо переміщених осіб є не просто важливим питанням, а необхідністю для суспільства.

За інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, станом на листопад 2023 року в Україні нараховують 4,9 млн внутрішньо переміщених осіб. 3,6 млн з них стали переселенцями після 24 лютого 2022 року.

Ці люди змушені починати життя з нуля в незвичних умовах:

  • шукати роботу, житло,
  • налагоджувати доступ до медичних та інших важливих послуг, 
  •  вибудовувати соціальні зв'язки в новій громаді.

Яке рішення?

У Рівному запрацював Простір інтеграції, де допомагатимуть внутрішньо переміщеним особам та загалом людям, які постраждали від агресії росії проти України.

Фото: Телеграм / Рівенська обласна рада

"Актуально у час війни: маємо ще одне місце у Рівному, де допоможуть внутрішньо переміщеним особам та загалом людям, які постраждали від агресії Росії проти України", – йдеться у повідомленні.

Фото: Телеграм / Рівенська обласна рада

Як це працює?

Як зазначається, Простір інтеграції відкрили у центрі міста, там люди зможуть отримувати:

  • юридичні консультації,
  • психологічні консультації,
  • гуманітарну допомогу.

Фото: Телеграм / Рівенська обласна рада

Серед послуг – вирішення питання щодо:

  • працевлаштування,
  • релокація бізнесу,
  • відкриття власної справи.

Підкреслюється, що це спосіб інтеграції в місцеві громади. Допоможуть тут людям з будь-якої громади області.

Фото: Телеграм / Рівенська обласна рада

Голова облради розповів, що відкрили Простір інтеграції завдяки співпраці обласної ради, адміністрації, місцевих громад, урядових та громадських організацій.

Як інформує Рівненська ОДА, область прийняла у себе понад 88 тис. внутрішньо переміщених осіб, з яких 50 тис. залишаються в регіоні на невизначений термін.

Фото: Телеграм / Рівенська обласна рада

"Ми в Мінсоцполітики запускаємо послугу психосоціальної підтримки з формування життєстійкості та віримо, що громада Рівного теж от-от долучиться до пілотного проєкту. Завдяки поєднанню зусиль, зокрема й міжнародних партнерів, вдалося створити такий дружній простір, який стане центром надання послуг та місцем формування спільноти, що є унікальним ресурсом для кожної громади", – зазначила під час відкриття Простору інтеграції керівниця відділу забезпечення діяльності міністра соціальної політики України Юлія Кокоячук.

Як розповіла заступниця начальника Рівненської ОВА Людмила Шатковська, Рівне стає першим місцем в Україні, де для допомоги ВПО створюється спеціальний центр, який має стати прикладом для інших регіонів щодо стандартів її надання.

В ОДА інформують, що це безбар'єрний хаб комплексної цільової підтримки для ВПО. У Просторі інтеграції вже надають допомогу ВПО – інформаційну підтримку, консультації, направлення до профільних служб, гуманітарну допомогу тощо.

Фото: Телеграм / Рівенська обласна рада

На місці працюють представники головного управління Національної соціальної сервісної служби, у яких можна отримати консультацію або направлення до місць компактного проживання чи громадських організацій, які надають іншу допомогу.

Крім того, тут можна отримати направлення на безплатні послуги юристів, медичну та психологічну допомогу, зокрема індивідуальні та групові заняття з психологом, тренінги особистого зростання тощо. У разі потреби ВПО можуть розміститися в приміщенні простору на строк до двох днів.

Простір інтеграції сприятиме професійній реалізації внутрішньо переміщених осіб. Тут можна буде отримати допомогу з працевлаштування, професійного навчання та перекваліфікації. ВПО, які працюють віддалено, а також представники громадських організацій можуть скористатися коворкінгом та залами простору для проведення заходів.

Проєкт обʼєднав владу, місцеві організації громадянського суспільства, міжнародні благодійні фонди та активних мешканців Рівненщини.

Фото: Телеграм / Рівенська обласна рада

Як пояснила начальниця ГУ Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області Юлія Шигорева, ідея проєкту вперше зʼявилася у стінах Рівненської ОДА, адже з початком прийому внутрішньо переміщених осіб в області виникла потреба в організації надання комплексної та адресної допомоги. Далі ідею створення міні-ЦНАПу для людей, які постраждали від війни та опинилися у складних життєвих обставинах, підхопили 4 громадські організації, що допомагають ВПО на Рівненщині.

Також в ОДА розповіли, що Простір інтеграції має на меті:

  • сприяти розвитку громадянського суспільства Рівненщини,
  • підвищувати потенціал місцевих організацій та волонтерських ініціатив.

Також у Рівному запрацював адаптаційний центр, його можуть відвідувати діти та дорослі з інвалідністю, а також ті, хто постраждав під час війни.

Нагадаємо, у Рівному відкрили інноваційний реабілітаційний центр для поранених військових Recovery, де завдяки надсучасним технологіям мультидисциплінарна команда закладу зможе надавати якісну безоплатну реабілітаційну допомогу для понад 1000 військовослужбовців щороку.

Також, на Рівненщині відбулась презентація мобільного додатку Trenvet UA, який допомагає отримати безкоштовну спортивну реабілітацію ветеранам та військовослужбовцям.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: