В Україні значно зросла захворюваність на COVID-19: вже зафіксовано 17 підтипів штаму Омікрон
Останнім часом в Україні значно зросла кількість хворих на коронавірусну інфекцію. Про запровадження карантинних обмежень в Чернівецькій області поки що мова не йде, хоча там наразі перевищено епідемічний поріг захворюваності.
Про це повідомили головний державний санітарний лікар Ігор Кузін та лікарка-вірусологиня Алла Мироненко в етері телемарафону.
Як розповів головний санлікар, щотижня в українські лікарні поступає 4000 хворих на COVID-19, переважно у важкому стані.
"Це більше, ніж минулого року, щонайменше на 40%. Разом із тим, якщо подивитися по інтенсивності епідемічного процесу, то він трошки більший, ніж минулого року, – лише на 8%", – зазначив він.
Він уточнив, що від початку епідеміологічного сезону в Україні від COVID та інших інфекційних захворювань вже померли 343 людини, серед яких – дві дитини.
У звʼязку з цим українців закликали вакцинуватися від коронавірусу, не чекаючи, поки захворюваність зросте ще більше. Вакцина Pfizer, ефективна саме від штаму Омікрон, вже наступного тижня буде доступна в усіх областях України.
Як пояснили під час дискусії медики, коли в Україну прийшов штам COVID-19 Омікрон, він витіснив всі інші штами вірусу, які циркулювали в країні раніше.
Як кажуть фахівці, на сьогодні загалом в Україні зафіксовано вже 17 підтипів штаму Омікрон. Оскільки коронавірусна інфекція мала велику кількість мутацій, то захворювання зараз здебільшого перебігає легше, ніж у випадку з іншими штамами коронавірусу.
Однак попри це Омікрон є небезпечним для груп ризику:
- людей віком 60-65+ років,
- тих, хто має хронічні захворювання.
Нагадаємо, раніше Кузін повідомляв, що у трьох областях України кількість хворих уже перевищила епідемічний поріг, через що їм загрожує запровадження карантину.
Як повідомляла Рубрика, на всій території України з 1 липня 2023 року скасований карантин, який був встановлений з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Окрім того, в Україну доставили більше ніж 200 тисяч доз "омікронспецифічної" вакцини проти коронавірусу SARS-CoV-2, яка являється оновленою версією вакцини Comirnaty від американської компанії Pfizer.
Що відомо про мутації Омікрона в Україні
Нагадаємо, що новий підвид штаму "Омікрон" – "Арктур" зафіксували на території Дубенського району Рівненської області.
Окрім того, у шести областях України вже зафіксували десять випадків захворювання на новий підвид штаму Covid-19 – "Еріс".
Також представники європейських органів охорони здоров'я повідомляють, що у низці країн світу зафіксований новий варіант коронавірусу – ВА.2.86, який отримав назву "Пірола". Він є підштамом "Омікрона", що налічує понад 30 мутацій.