fbpx
Сьогодні
19:43 09 Гру 2023

Зелене світло на створення зброї: МЗС України відреагувало на допуск російських і білоруських спортсменів до Олімпіади

English version here

Міністерство закордонних справ України назвало помилковим рішення Міжнародного олімпійського комітету дозволити російським та білоруським спортсменам взяти участь у Олімпіаді 2024 року в нейтральному статусі.

Про це йдеться у офіційній заяві МЗС, повідомляє Рубрика.

Зазначимо, у п'ятницю, 8 грудня, МОК офіційно дозволив росіянам та білорусам змагатися на літніх Олімпійських іграх-2024 у нейтральному статусі. Відповідне рішення затвердила виконавча рада організації.

Атлети з РФ та Білорусі зможуть виступати в Парижі лише як "нейтральні". Водночас забороняється використання державної символіки цих країн, як і участь у турнірах членів збройних сил двох держав.

Як пише МЗС, своїм рішенням МОК допустив до Олімпіади спортсменів, які беруть участь в агресії проти України, представляючи збройні сили своїх країн.

"Білоруські та особливо російські спортсмени доволі часто представляють спортивні організації, пов'язані із збройними силами Російської Федерації. Частина із них перебуває на діючій російські військовій службі, частина із них носить на спортивній формі символи збройної агресії РФ проти України. МОК планує випустити на міжнародні спортивні арени спортсменів, які не лише симпатизують вбивствам українських жінок і дітей, але і, ймовірно, беруть безпосередню участь в цих страшних злочинах", — йдеться у заяві.

Міністерство зазначило, що члени виконкому МОК, які прийняли рішення допустити росіян і білорусів, "несуть відповідальність за заохочення Росії та Білорусі до продовження збройної агресії проти України".

"Як заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, Міжнародний олімпійський комітет фактично дав Росії зелене світло на створення зброї на Олімпіаді. Немає сумнівів у тому, що Кремль використовуватиме кожного російського та білоруського спортсмена як зброю у своїй пропагандистській війні".

Рішення Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету про допуск росіян і білорусів виступати на Олімпіаді-2024 у нейтральному статусі є безвідповідальним. Про це заявив в.о. міністра молоді та спорту України Матвія Бідного.

"Лише днями президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах та анонсував, що відповідне рішення МОК буде ухвалювати лише у березні наступного року", – йдеться у повідомленні.

Бідний повідомив, що Україна зі свого боку пояснювала міжнародним партнерам та олімпійському комітету, що російські спортсмени мають такі самі паспорти, що й окупанти, які вбивають українців. А це означає, що вони несуть частину відповідальності за смерті українців. Бідний повідомив, що Україна рішуче засуджує безвідповідальне рішення членів Виконкому Міжнародного олімпійського комітету. Він заявив, що єдиною державою, яка тричі порушувала олімпійське перемир'я є РФ. Також РФ намагається провести альтернативу Олімпіаді та погрожує приїхати на спортивний захід на танках.

"Що ще має зробити Росія – кого ще має вбити Росія, щоб Міжнародний олімпійський комітет нарешті зняв рожеві окуляри щодо країни-терористки?", – йдеться в заяві.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: