fbpx
Сьогодні
20:28 05 Гру 2023

Цьогоріч доріжки у парках і скверах Києва замість солі посипатимуть гранітною крихтою та бішофітом: у чому рішення

У цьому році для боротьби з ожеледицею у 130 парках і скверах столиці замість технічної солі використовуватимуть гранітну крихту та бішофіт.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного.

У чому проблема?

Минулого року у Києві визначили 50 парків та скверів, де провели експеримент із використанням гранітної крихти для боротьби з ожеледицею. Такий підхід має багато переваг і заслужено користується популярністю в багатьох країнах світу, зокрема в Німеччині, Австрії та країнах Скандинавії.

Випробування екологічного способу боротьби з ожеледдю, який проводили у 2022 році, виявилося вдалим і його планують впроваджувати й надалі.

Яке рішення?

«За результатами минулорічного успішного експерименту з використання гранітної крихти в 50 парках та скверах столиці ми вирішили продовжити та масштабувати цей підхід", – зазначив він.

Також за його словами, окрім гранітної крихти, також використовуватимуть бішофіт – природний мінерал із високим вмістом магнію і калію. Обидва варіанти є чудовими антиожеледними засобами, а головне – дружніми до навколишнього середовища.

Зокрема екологічними методами з ожеледицею боротимуться в Голосіївському парку ім. Максима Рильського, на «Стежці здоров'я» Парку Партизанської слави, у парку Кіото, парку імені Тараса Шевченка та інших.

Як це працює?

Серед переваг цього підходу:

  • екологічність – на відміну від технічної солі, гранітна крихта абсолютно не впливає на ґрунт, а отже не порушує водопоглинання;
  • піклування про тварин – гранітна крихта не становить загрози для домашніх улюбленців. Використання солі, своєю чергою, може викликати хімічні опіки на лапках;
  • стійкий підхід – після завершення сезону частина гранітної крихти збирається і може бути використана в наступному році.

Переваги використання бішофіту порівняно з технічною сіллю:

  • природність: бішофіт є безпечним для навколишнього середовища;
  • ефективність: бішофіт швидко розщеплює лід (протягом 15 хвилин при температурі -15 °C);
  • економність: для досягнення ефекту потрібно значно менше бішофіту, ніж технічної солі;
  • біологічна сумісність: бішофіт збагачує ґрунт мінералами, що позитивно впливає на рослини та екосистему.
Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: