fbpx
Сьогодні
12:51 03 Гру 2023

Спікер Парламенту відповів партії "ЄС" на скарги щодо не випуску депутатів за кордон

Фото: Reuters

Спікер парламенту Руслан Стефанчук у відповідь на скарги народних депутаток "Європейської солідарності" оприлюднив статистику, як і скільки часу їхні колеги перебували за кордоном.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Facebook голови Верховної Ради України.

Як порахував Стефанчук, за статистикою:

  • "Слуги народу" отримують по 4,23 погоджених відряджень на одного нардепа,
  • "Європейська солідарність" – по 6,7 погоджень.

До цього спікер Парламенту оприлюднив й інші цифри.

Голова ВРУ повідомив, що представники "Європейської солідарності" також є одними з лідерів за відрядженнями:

  • Іванна Климпуш-Цинцадзе була направлена у 31 відрядження за межі України, у яких із 648 днів повномасштабної війни пробула у закордонних відрядженнях 172 дні, за кількістю відряджень вона посідає третє місце серед народних депутатів.
  • в Ірини Геращенко (19 відряджень тривалістю у 101 день і 19 місце);
  • в Артура Герасимова (18 відряджень тривалістю 128 днів і 20 місце);
  • у Марії Іонової (18 відряджень тривалістю у 93 дні та 21 місце);
  • в Олексія Гончаренка (17 відряджень тривалістю 118 днів і 24 місце) і т.д.

Окрім того, Стефанчук також назвав і себе – що перебуває на 30 місці у "рейтингу". Однак не оприлюднив дані жодної іншої фракції.

Спікер назвав скарги нардепок "ЄС" на заборону на виїзд маніпуляціями. Також додав, що все це виглядає "примітивним різновидом політичної боротьби, яка точно не в'яжеться із поняттям широко проголошеної парламентської єдності".

Стефанчук заявив, що перейшов до ретельнішого розгляду заяв на відрядження нардепів.

Він також, ймовірно, прокоментував заяву про відрядження п'ятого президента та лідера "ЄС" Петра Порошенка, який, за даними СБУ, мав зустрітися з угорським прем'єром Віктором Орбаном.

"Так, народний депутат, якого направляють на конкретний захід, наприклад, до США, потім заявляє, що у нього наплановано ряд власних політичних активностей і ще й в декількох країнах світу, до яких його (її) не відряджали та на які його (її) ніхто від імені Українського Парламенту не уповноважував.

Подекуди до цього додається ще одна цікава тенденція, коли на такі поїздки за межі України подає разом із ним (нею) одночасно заявку ще 7-8 членів цієї ж фракції (майже третина від складу)…

Водночас я, як Голова Українського Парламенту, не сприймаю й не толеруватиму позицію окремих колег, які чомусь вирішили, що саме вони є ексклюзивним "парламентським МЗС", заявляючи, що лишень вони найефективніші, найпрофесійніші та найекспертніші", підкреслив він.

Пізніше співголова фракції "ЄС" Ірина Геращенко відповіла Стефанчуку, що "захист України не вимірюється екселівськими табличками".

"Майже всі наші візити ми фінансували з власної кишені або коштом приймаючої сторони. За ці 2 роки я мала лише кілька офіційних відряджень від ВР (це були заходи в рамках ПА ОБСЄ, де я член делегації, але зараз і їх блокують), все інше – не підписувалося, заборонялося, тягнулося.

Неодноразово ми з Марією (Іоновою – ред.) брали відпустку власним коштом, вказували в заяві мету – захист України й відстоювання її інтересів на конвергенції чи зʼїзді.

Так ми їздили на зʼїзд консерваторів минулого року, на той самий саміт IDU, бо й минулого грудня нам заблокували відрядження. Ось ці "відрядження" голова ВР і включив у свою екселівську маніпулятивну табличку", напиисала нардепка.

Що відомо про виїзд народних депутатів за кордон

Нагадаємо, раніше Порошенко повідомив, що прикордонники не випустили його у відрядження за кордон, до Польщі та США та назвав це "антиукраїнською диверсією".

Прикордонники зазначили, що відмовили у виїзді Порошенку через те, що його відрядження скасоване Верховною Радою.

Своєю чергою співробітники Служби безпеки України та розвідувальні органи України отримали інформацію про підготовку провокацій на міжнародній арені з боку російських спецслужб, спрямованих проти України.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: