fbpx
Сьогодні
20:03 02 Гру 2023

росія через штучну продовольчу кризу намагається повторити Голодомор ХХІ століття у різних країнах світу, — нардеп

Світ має зрозуміти, що неспровокована війна росії проти України – це наслідки імперської політики рф, які мають глибоке історичне коріння.

Про це у прямому ефірі телемарафону «Єдині новини» зазначив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко

«У міжнародному праві найбільшим і найстрашнішим злочином вважається саме геноцид, бо це сплановані дії для винищення людей за національною, релігійною чи етнічною ознакою. Голодомор 1932-33-х років — це лише один з епізодів довгого ланцюжка кремлівських злочинів проти України, адже росія прагне не просто захопити наші території, а знищити українців, як націю. І дуже важливо, щоб Парламенти інших держав визнали Голодомор геноцидом українського народу», — наголосив народний депутат.

Також політик зазначив, що на сьогодні вже близько 30 парламентів, міжпарламентських асамблей визнали Голодомор геноцидом українського народу. Окремо він подякував Естонському Парламенту, який першим у світі, ще в 1993 році, визнав Голодомор геноцидом українського народу. Крім того, парламентар висловив вдячність високоповажним Спікерам Парламентів із Чехії, Бельгії, Ірландії, які взяли участь у засіданні Верховної Ради з нагоди 90-х роковин Голодомору, а також Спікеру Парламенту Фінляндії Юссі Халла-ахо, який виступив із трибуни Верховної Ради українською мовою та повідомив про нещодавно прийняте рішення Парламенту Фінляндії про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Арсеній Пушкаренко нагадав, що протягом останніх 2 років завдяки особистим зусиллям Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука та інших народних депутатів, які опікуються міжпарламентською співпрацею, вдалося отримати десятки рішень Парламентів світу щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу.

«Дуже символічно, що саме в роковини Голодомору в Києві відбувся вже Другий Міжнародний саміт із продовольчої безпеки Grain from Ukraine. До цієї ініціативи вже долучилися майже 40 держав. А безпосередньо взяли участь у заході Президенти Швейцарії Ален Барсе та Латвії Едгарс Рінкевичс, Премʼєр-міністр Литви Інґріда Шимоніте. До заходу у відеоформаті долучилися Президенти Польщі Анджей Дуда, Гватемали Алехандро Джамматтеі, Естонії Алар Каріс. Також прозвучали відеозвернення голови Ради міністрів Італії Джорджі Мелоні, Прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, Прем'єр-міністра Королівства Бельгії Александра Де Кроо. І це дозволяє тримати питання продовольчої безпеки у фокусі світової спільноти», — каже політик.

Народний депутат підкреслив, що продовольча безпека є другим пунктом Формули миру Президента Зеленського і що протягом десятиліть багато країн, зокрема й на рівні ООН, докладали чимало зусиль, аби у ХХІ столітті не було такого явища, як масовий голод. Однак росія, нехтуючи міжнародним правом, вирішила використовувати продовольчу безпеку задля вирішення своїх питань, міждержавного шантажу та зменшення санкційного тиску.

«Якщо торік на реалізацію цієї ініціативи вдалося залучити 180 мільйонів доларів від країн світу, то цього разу лише за один день було акумульовано 100 мільйонів доларів на продовольство для країн, які його потребують. Це ще раз свідчить про те, що Україна прагне, попри всі обставини, залишатися однією з тих держав, яка не лише може і хоче, а й забезпечує інші країни продовольством, тоді як росія знову хоче заморити людей голодом у різних куточках земної кулі», — заявив парламентар.

Також він спрогнозував, що за підсумками Міжнародного саміту з продовольчої безпеки будуть зміцнені подальші перспективи «зернових коридорів» у Чорному морі. Зокрема, спільно з іншими державами буде забезпечено безпеку суден, які доставляють продовольство. За що слід подякувати всім нашим партнерам, зокрема Туреччині, Румунії, Болгарії. Окремо варто подякувати Великобританії та Норвегії за «морську коаліцію» і посилення військових потужностей України в Чорному морі.

Завдяки зусиллям Військово-морських сил ЗСУ та інших підрозділів Сил безпеки та оборони покладено край домінуванню рф у Чорному морі, про що свідчать плани путіна перенести базу чорноморського флоту з Криму до окупованої Абхазії.

Також Британія виступила з ініціативою щодо допомоги у страхуванні цивільних суден зі збіжжям, а Президент Швейцарії Ален Берсе, який узяв участь у Саміті Grain from Ukraine, перебуваючи у Києві, оголосив про додаткові 100 мільйонів франків від його держави для гуманітарного розмінування акваторій Чорного моря.

«Конвенція ООН з морського права 1982 року підкреслює право мирного проходу для суден усіх держав, у тому числі комерційних суден, адже це має вирішальне значення для глобальної продовольчої стабільності. Тобто росія і тут нехтує міжнародним правом, зокрема задля послаблення режиму санкцій. Однак наші міжнародні партнери не йдуть на поступки, продовжуючи підтримувати Україну», — відзначив Арсеній Пушкаренко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: