fbpx
Сьогодні
15:15 28 Лис 2023

Держмитслужба: Євросоюз та Україна хочуть запровадити Альтернативні правила походження товарів

Фото: З відкритих джерел

З 1 грудня 2023 року на двосторонньому рівні між Україною і Європейським Союзом запроваджують Альтернативні правила походження товарів.

Про це повідомляє Держмитслужба у Фейсбуці, пише Рубрика.

"Альтернативні правила походження містять деякі новації у порівнянні з діючою редакцією правил походження Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження", зазначили в відомстві.

У Держмитслужбі розповідають, що угода передбачає появу в Гармонізованій системі опису та кодування товарів нових термінів:

  • "взаємозамінні товари",
  • "максимальний вміст матеріалів, походженням з третіх країн",
  • "групи".
  • "позиції".

Окрім того, митники повідомляють, що також оновили перелік товарів, які повністю отримано в країнах-учасницях Конвенції.

До того ж, передбачають використання тільки двох документів для підтвердження походження:

  • сертифікат EUR.1,
  • декларація про походження замість чотирьох (виключено документи EUR-MED).

А ще, як уточнюють у відомстві, термін дії документів про походження з чотирьох місяців збільшено до десяти (стаття 23).

Держмитслужба також додала, що уточнено перелік документів, необхідних для підтвердження походження матеріалів/сировини, які використовуються у виробництві готового товару, зокрема це:

  • декларація постачальника,
  • довгострокова декларація постачальника.

Спрощено також механізм надання статусу уповноваженого (схваленого) експортера.

Держмитслужба нагадала декларантам, що товари користуватимуться тарифними преференціями зі сплати мита та набудуть преференційного походження з України або Європейського Союзу за умови подання одного з двох документів, що підтверджують походження товару.

Нагадаємо, що з 7 листопада цього року змінилися умови митного контролю та оформлення як імпортних, так і експортних вантажів.

Відтепер стало обов'язковим пред'явлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення під час їх митного оформлення за митною декларацією, заповненою у звичайному порядку, в тому числі і у митному режимі експорту, митному органу оформлення.

Окрім того, для підрозділу Сил спеціальних операцій колектив Київської митниці спільно з благодійниками спільними зусиллями зібрав 520 тис. грн на "Кажан" Е620.

Рубрика:
Економіка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: