Бренд одягу Hey Sis! створив "худі-антистрес", який допомагає впоратися з панікою: як працює це рішення
Український бренд одягу Hey Sis! створили колекцію "худі-антистрес", який створений для зниження рівня тривожності.
Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт виробника.
У чому проблема?
Від 24 лютого 2022 року фахівці психічного здоров'я та психосоціальної підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) опрацювали понад 57 тисяч звернень від осіб, які постраждали внаслідок війни, в різних регіонах України в онлайн та офлайн форматах.
За результатами опитування МОМ у липні 2023 року українців, 40% громадян тривожаться через страх втрати дому від повномасштабної війни.
Окрім того, до найпоширеніших причин тривог українці віднесли також:
- 15% – страх за безпеку й майбутнє дітей;
- 13% – втрата близьких;
- 10% – вигорання і страх за майбутнє;
- 9% – сварки з рідними;
- 7% – проблеми зі сном.
У Львові відкриють Центр ментального здоров'я для дітей: у чому рішення
Як зберегти фізичне та ментальне здоров'я дитини під час війни: досвід провідних психологів
Яке рішення?
Дві сестри – Інна та Ліза Руденко – з початком повномасштабного вторгнення активно відшивають одяг і бронежилети для військових на своєму виробництві. Об'єднавши свої зусилля з психологинею Оленою Шершньовою, дівчата вирішили створити особливе худі-антистрес.
Днями у Києві український бренд Hey Sis! презентував функціонал такого худі, який може допомогти підтримати спокій і відновити емоційну рівновагу, якщо немає можливості одразу звертатися до психолога.
Як це працює?
Завдяки своїм терапевтичним функціям, "худі-антистрес" допомагає знизити рівень стресу і тривоги.
Як розповідають розробники одягу, на спині худі вшиті кишені для обіймів. Для людини важливо, щоб її обіймали 4 рази на день, 8 раз – для підтримки і 12 – для особистого зростання і розвитку.
Це стверджує американська психологиня Вірджинія Сатир. Тож автори "худі-антистрес" врахували і цей важливий факт для підтримки ментального здоров'я українців.
Також є вишивка, намистини та наліпки, що заспокоюють в разі тривоги. Майстрині наголошують, що намистини виготовили з дерева без покриття барвником, їх можна рухати та розмальовувати.
Під час створення худі автори проєкту врахували і функцію різних кольорів для заспокоєння, обравши три основних гами:
- смарагдовий – спокій та медитація;
- чорний – концентрація,
- колір капучино – релакс і розслаблення.
У худі використали шість терапевтичних елементів від психологині Олени Шершньової.
Як працює худі-антистрес:
- "Квадрат дихання" для повернення спокійного емоційного стану.
Доторкніться до ребра квадрата з написом "вдих". Рухаючись пальцем за напрямом стрілки, зробіть повільний вдих через ніс. Потім проведіть по наступному ребру в такому ж темпі, затамувавши подих. Далі – по третьому ребру, роблячи видих ротом. І – по останньому, затамувавши подих. Пройдіть квадрат 3-4 рази.
- Повернення в "тут і зараз" при панічних атаках та тривожних станах.
При панічних атаках та тривожних станах необхідно повернути себе в "тут і зараз". Доторкніться до однієї з намистин великим та вказівним пальцем. Зосередьтеся на відчуттях у пучках. По черзі поміняйте вказівний палець на середній, безіменний, мізинець. Фокусуйтеся на відчуттях та рахуйте кількість дотиків. Повторіть те саме з наступними намистинами на шнурці.
- "Відновлення віри в себе та майбутнє" у той час, коли підступила зневіра.
- "Сенсорна прокачка мозку".
На пучках пальців зосереджено тисячі нервових сполучень. Дотики до різних текстур сприяють покращенню пам'яті, утворенню нових нейронних зв'язків, підвищенню стресостійкості. Помістіть руки в кишені худі, по черзі торкніться захованих там ґудзиків, лабіринтів з мотузок, клаптиків різних тканин. Фіксуйте, як відрізняються ваші відчуття при дотику до кожної нової текстури.
- "Одягни настрій" під час роботи з установками та підсвідомим налаштуванням на гарний лад.
Ваш настрій – це ваш вибір. Зробіть цей вибір прямо зараз. А потім задекларуйте його для свого підсвідомого, наліпивши на худі відповідне емоджі.
- "Баланс "напруження-розслаблення" при стресі та нервовому збудженні.
При стресі та нервовому збудженні важливо відновлювати емоційний баланс. Зберіть намистини одного шнурка в долоню і на рахунок "раз" стисніть кулак. На "два" – розслабте руку. Повторіть 10-12 разів.
Придбати худі можна на сайті бренда.
Проєкт, зокрема, підтримав німецький дизайнер Франк Петер Вільде. Також до проєкту долучилися співачки NK (Настя Каменських), Kola, телеведучий Тимур Мірошниченко з дружиною Інною, німецький дизайнер Франк Вільде, телеведучий Олексій Суханов та інші.
Нагадаємо, що у Європейський день боротьби з торгівлею людьми, Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні розпочинає нову інформаційну кампанію "Придивись".
Окрім того, у застосунку "Київ Цифровий" розпочалося опитування щодо ментального здоров'я жителів столиці. Його мета — оцінити стан здоров'я киян, визначити потреби та розширити міські проєкти психологічної підтримки.