Для школярів створили інтерактивну мапу з цифровими освітніми центрами: у чому рішення
Для навчання та соціалізації учнів та учениць в Україні з'явилася інтерактивна мапа з цифровими освітніми центрами: на сьогодні вже функціонують 154 такі освітні простори в 17 областях.
Про це пише Рубрика, посилаючись на МОН.
У чому проблема?
Багато сьогодні українських дітей навчаються онлайн. На жаль, з них тисячі школярів немають ноутбуків, планшетів чи належного інтернету.
У відомстві повідомили, що продовжували шукати можливість, щоб діти могли спілкуватися та навчатися навіть під час війни.
Яке рішення?
У постраждалих від війни громадах вирішили відкрити цифрові навчальні центри. Вони не можуть замінити закладів освіти, але надають доступ до онлайн-навчання та спілкування з однолітками.
Для зручності всі центри нанесли на інтерактивну мапу.
Як це працює?
Кожен освітній простір має розклад академічних і позашкільних активностей, а також все необхідне для навчання – від гаджетів до матеріалів для гри й дозвілля.
Тут діти можуть:
- спілкуватися з однолітками,
- отримувати допомогу в підготовці до іспитів,
- отримувати профорієнтаційну підтримку.
Усі послуги є безоплатними.
Щоб долучитися до занять, достатньо поспілкуватися із тьютором/фасилітатором та отримати розклад.
Уже функціонують 154 такі центри в 17 областях:
- Львівській,
- Івано-Франківській,
- Чернівецькій,
- Хмельницькій,
- Житомирській,
- Вінницькій,
- м. Києві та Київській області,
- Черкаській,
- Миколаївській,
- Одеській,
- Чернігівській,
- Сумській,
- Полтавській,
- Дніпропетровській,
- Запорізькій,
- Харківській.
"Конкретних адрес не називають з міркувань безпеки, утім на інтерактивній мапі доступні номери, за якими можна дізнатися детальну інформацію", підкреслили у відомстві.
Щоб отримати докладну інформацію про роботу центрів, телефонуйте на гарячу лінію – 0 800 409 845 (графік роботи гарячої лінії з 10:00 до 16:00).
Нагадаємо, завдяки наявності мобільних телефонів у школярів з'являються відео- чи аудіо записи мобінгу, булінгу та інших правопорушень і це дозволяє притягнути кривдників до відповідальності, тому заборона засобів зв'язку може призвести до неможливості фіксувати випадки порушення прав учнів.
Окрім того, в освітньо-культурному та волонтерському просторі Гончаренко центр Івано-Франківськ запускають школу операторів БПЛА для підлітків. Усі заняття безкоштовні та розраховані на школярів та студентів віком від 14 до 18 років.