fbpx
Сьогодні
22:18 12 Лис 2023

В Ісландії виверження вулкана може знищити інфраструктуру міста біля Рейк'явіка , – The Guardian

Фото: Х Volcaholic

В Ісландії експерти прогнозують, що виверження вулкана, початок якого очікують через декілька днів, може завдати значних збитків місту Гріндавік, що розташоване неподалік від Рейк'явіка.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на The Guardian.

В Ісландії оголосили надзвичайний стан через потужну кількість землетрусів поблизу Гріндавіка та можливе виверження вулкану. У кількох прилеглих містах відкрилися притулки для надзвичайних ситуацій і центри допомоги.

Місто на південно-західному узбережжі, де проживає близько 4 тисяч людей, евакуювали вранці 11 листопада. Це сталося після того, як магма, яка переміщується під земною корою, спричинила сотні землетрусів, які, як вважають, були передвісником виверження.

Внаслідок цих землетрусів виникла тріщина довжиною близько 15 кілометрів у довжину, розповів голова Управління з питань цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Ісландії Відір Рейніссон. Вони завдали шкоди дорогам і будівлям у Гріндавіку та його околицях.

«Ми дійсно стурбовані всіма будинками та інфраструктурою в цьому районі», — сказав Рейніссон.

Він не виключає, що виверження може відбутися на дні океану, яке, ймовірно, спричинить велику хмару попелу.

Ісландське метеорологічне управління (IMO) протягом кількох днів спостерігало за накопиченням магми під поверхнею Землі на глибині приблизно п'яти кілометрів, а вже в п'ятницю, 10 листопада, магма почала підійматися вертикально в дамбі.

«Те, що ми бачимо зараз, є безпрецедентною подією. Ми говоримо про швидкість цього процесу та обсяги або швидкості притоку, які набагато вищі, ніж ми бачили на півострові досі», — заявила координаторка IMO з питань вулканічної небезпеки Сара Барсотті.

За останні три роки на півострові Рейк'янес біля вулкана Фаґрадалсф'ятль відбулося три виверження, однак усі вони були далеко від будь-якої інфраструктури чи населених пунктів. До першого виверження з цього циклу, яке сталося в березні 2021 року, півострів перебував у стані спокою протягом восьми століть.

Вулканологи вважають, що новий цикл підвищеної активності може тривати кілька десятиліть або століть.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: