Маркування цигарок в Канаді Фото: З відкритих джерел
Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт Урядового порталу.
У чому проблема?
У рамках боротьби з палінням уже заборонили ароматизовані сигарети й тютюн для самокруток, а також рекламу й стимулювання продажу електронних сигарет і пристроїв для споживання тютюнових виробів.
Зазначають, що маркування пачок з тютюновими виробами – одна з ефективних складових у сфері боротьби з тютюнопалінням.
З 2012 року більшість форм реклами тютюнових виробів заборонені в Україні, але норма щодо демонстрації виробів у точках продажу залишалася неврегульованою, додають в уряді.
Це створювало ризики того, що діти й підлітки можуть активніше долучатися до куріння під впливом реклами. Крім того, не було врегульовано рекламу вейпів та електронних сигарет.
Нагадаємо, що раніше медичне попередження про шкоду паління займало 50% площі пачки з цигарками.
Яке рішення?
Уряд ухвалив постанову, яка скасовує діючі норми стосовно маркування пачок сигарет та тютюнових виробів з метою повноцінного впровадження нових норм, які набрають чинності 11 січня 2024 року.
Постанова дозволяє завершити процес імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, відповідно до якої оновлюється маркування пачок.
Як це працює?
Напередодні в Мін'юсті затвердили 14 наборів (варіанти тексту й ілюстрацій медичних попереджень), які розробили в МОЗ.
Мова йде про розміщення оновлених графічних та текстових зображень медичних попереджень на упаковках з сигаретами. Такі попередження діють у 42 країнах світу та продемонстрували свою ефективність у боротьбі з тютюнопалінням.
Фото: Урядовий портал
Для оновлення маркування у міністерстві проаналізували досвід "прогресивних країн". Серед графічних наборів медичних попереджень обрали ті, які "показали найкращу ефективність".
Це маркування Канади, Австралії й Таїланду, а також неурядових організацій Vital strategy й "Діти, вільні від тютюну".
Подивитися, який вигляд тепер матимуть пачки з цигарками, можна за посиланням.
Фото: Урядовий портал
Маркування змінюють у рамках євроінтеграційної політики України в сфері охорони здоров'я. Ухвалення комплексного антитютюнового Закону №1978 у грудні 2021 року відповідає євроінтеграційній політиці України у сфері охорони здоровʼя. Закон набрав чинності 11 липня 2023 року.
Основні положення директиви №2014/40/ЄС, які впроваджує цей Закон:
Також із 2026 року в Україні хочуть запровадити електронну систему контролю тютюну. Зараз кожна пʼята пачка цигарок в Україні продається незаконно. Крім того, в Україні впроваджують семирічний план збільшення податку на тютюнові вироби до 2024 року.
Подорожуючи залізницею, завдяки оновленій програмі лояльності "Залізні друзі", пасажири тепер отримуватимуть спеціальні досягнення та додаткові… Читати більше
Чехія передала українським прикордонникам 155-мм самохідну артилерійську установку (САУ) DITA, яка значно посилить вогневі можливості… Читати більше
В Одесі протягом 2024 року провели капітальний ремонт у трьох багатоквартирних будинках, пошкоджених під час… Читати більше
15 січня Верховна Рада проголосувала за законопроєкти щодо продовження строку дії воєнного стану і мобілізації… Читати більше
У ніч на 15 січня російські загарбники масовано атакували Україну безпілотниками та ракетами різних типів. Сили… Читати більше
У самому центрі столиці на вулиці Хрещатик зайнялася електропідстанція. Надзвичайники приборкали вогонь. Про це пише Рубрика,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.