fbpx
Сьогодні
14:52 27 Вер 2023

Середньовічна писанка: на Волині чоловік знайшов на городі давній артефакт та передав до музею

Глиняну писанку XI-XII ст. знайшов у селі Древині Володимирського району на Волині місцевий житель та передав її до фондів краєзнавчого музею.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Волинський краєзнавчий музей.

Як повідомили там, виріб зовні покритий поливою та розписами, а всередині має калатальце – музичний інструмент.

Розповідають, що вік писанки оцінили за аналогією з подібними розписаними яйцями, які вже знаходили на заході України. Наприклад, у 2013 році на Рівненщини знайшли дуже подібну тисячолітню писанку зі схожим малюнком.

Завідувач відділу давньої історії Волинського краєзнавчого музею Тарас Верба розповів ZAXID.NET, що писанку на городі виявив місцевий мешканець Олександр Міщук під час сільськогосподарських робіт.

Чоловік помітив незвичне глиняне яйце, яке, імовірно, вимило з землі дощем. Олександр проконсультувався зі знайомим краєзнавцем, який і порадив йому звернутись до музею.

У музеї писанку оглянули спеціалісти, і визначили що це – давній середньовічний артефакт.

"Писанка менша, ніж звичайне куряче яйце, її довжина становить 4,5 сантиметри. У порожнині яйця є глиняне, або ж кам'яне калатальце. Скоріше за все, виріб не був іграшкою чи звичайною побутовою річчю. Імовірно, це виріб, пов'язаний з релігією", – зазначив Тарас Верба.

Зі слів Верби, ціна таких писанок на чорному ринку доволі висока. Тому чоловік, який безкоштовно передав музею цінний експонат, зробив закладу велику послугу. Незабаром писанка стане частиною нової експозиції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: