Про це йдеться на сайті NASA, передає Рубрика.
Радіолокаційні дані, отримані з полігону в штаті Юта, підтвердили, що капсула увійшла в атмосферу Землі, як і планувалося.
Після входу в атмосферу розкрився парашут "дрога" – менший із двох парашутів на борту капсули, який допоміг забезпечити стійкість, а потім відокремився від капсули. Основний парашут розкрився і загальмував капсулу від гіперзвукової швидкості до швидкості близько 11 миль/год до моменту торкання землі.
Зазначається, що спеціаліст із боєприпасів ВПС США був першою людиною, яка прибула на місце. Його завданням було виявити й очистити територію навколо капсули від можливих боєприпасів, що залишилися після військових навчань.
Він також позначив безпечний шлях підходу маленькими прапорцями для членів команди NASA, які працюватимуть із капсулою та навколо неї.
Наступною до капсули підійшла інженерка компанії Lockheed Martin, яка оглянула її стан і виміряла рівень газу навколо капсули. Жінка надягла термостійкі рукавички на той випадок, якби капсула досі залишалася гарячою від взаємодії з атмосферою, і протигаз, якщо батарея капсули була пошкоджена та виділила шкідливі гази, як-от діоксид сірки.
Щоб захистити зразок від можливого забруднення, інженери Lockheed Martin закріпили кришки над вентиляційними отворами капсули, призначені для пропускання повітря через фільтр, щоб регулювати тиск усередині неї під час подорожі до космосу й назад через земну атмосферу. Інженерка також накрила бак, де зберігалися парашути.
Далі зонд перевезли на військову базу.
Довідка про місію
Астероїд Бенну виявили в 1999 році. Дослідники вважають, що Бенну є древнім кам'яновугільним чи вуглецевим астероїдом. А це означає, що в його породі збереглися частини хімічних елементів, які існували 4,5 млрд років тому під час зародження планет і Сонця. Науковці переконані, що вивчення зразків з астероїда дозволить краще зрозуміти зародження Сонячної системи.
Зонд OSIRIS-REx уперше наблизився до об'єкта у 2018 році. Спостереження за допомогою телескопів і радіолокаторів показували те, що поверхня астероїда, найімовірніше, має піщану структуру. Але знімки зонда засвідчили, що замість піску астероїд завалений камінням.
Згодом дослідники помітили, що час до часу від астероїда відколюється шматок каміння, що ставило під загрозу місію зі збирання зразків. Але вчені знайшли дві безпечні ділянки, на які зонд може приземлитися й відлетіти. Їх і використовують у місії.
Нарешті у 2022 році зонд NASA за декілька секунд зібрав зразки ґрунту з астероїда Бенну.
Нагадаємо, що після того, як спроба росії приземлити свій шатл "Луна-25" біля південного полюса Місяця закінчилася невдачею через несправність двигуна, Індія стала першою країною, яка посадила космічний корабель у цьому ж районі.
А 2 вересня, уперше Індія запустила власну місію спостереження за Сонцем після успішного приземлення корабля на Місяці.
Військові Головного управління розвідки Міністерства оборони України отримали дрони, які були закуплені на благодійні кошти,… Читати більше
Систему медико-соціальних експертних комісій в Україні реформують. МСЕК замінить команда лікарів-експертів. Про це повідомляє нардеп… Читати більше
Британський словник Collins назвав Brat словом 2024 року. Воно походить від назви альбому англійської співачки… Читати більше
У своєму поступі на сході України армія російської федерації набирає швидкість, захопивши минулого тижня більше… Читати більше
російські війська завдали ракетного удару по Херсону. У Дніпрі також було чути вибухи на тлі… Читати більше
У Міністерстві цифрової трансформації продемонстрували процес тестування нової системи управління біонічним протезом MARS, яка в… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.