Уперше на українських АЕС завантажили паливо Westinghouse, вироблене спільно з Енергоатомом
Уперше на українських атомних електростанціях завантажили паливо Westinghouse, яке вироблялось спільно з фахівцями Енергоатома.
Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко в ефірі телемарафону "Єдині новини".
Зазначимо, що раніше паливо для українських АЕС виготовлялось лише в росії компанією "ТВЕЛ".
Як зауважив міністр, вперше паливо, яке було вироблено Westinghouse спільно з українськими фахівцями Енергоатома, завантажили для реакторів ВВЕР‑440.
"Сьогодні ми поставили крапку. Кінець монополії Росії на цьому виді палива", підкреслив Галущенко.
Очільник відомства заявив, що вже підписані певні документи з цілою низкою країн, таких як Фінляндія, Чехія, Словаччина, які більше не будуть в залежності від російських виробничих потужностей.
Також додають, що це важливо не лише з погляду постачання або виробництва електроенергії:
"Це дуже сильно пов'язано з питаннями санкцій проти російської атомної енергетики", – сказав Галущенко.
Нагадаємо, що сім енергоблоків українських АЕС повністю переведені на паливо американської Westinghouse.
Що відомо про енергетичну систему України
Нагадаємо, посилаючи з жовтня минулої осені та зими російські війська регулярно й цілеспрямовано атакували енергетичні об'єкти України, зокрема теплові й гідроелектростанції, а також підстанції.
Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький заявляв, що українська енергосистема вийшла із зими зруйнованою на 40–50%, однак до кінця травня було відновлено функціонал 70% пошкоджених об'єктів.
Як писала Рубрика, за 500 днів великої війни від російських обстрілів постраждала половина всієї енергетики України, наразі верифіковано 271 влучання в енергетичні обʼєкти.
Міністр енергетики Герман Галущенко наголошував, що наступної зими очікується продовження ворожих атак на енергетичні об'єкти.
Окрім того, в "Укренерго" закликають до економії: в країні влітку різко збільшилось споживання електроенергії через спеку.
Адже, відновлення енергетичної системи триває й досі. Фахівці очікують, що новий сезон буде складнішим за попереднім, бо енергетика не буде відновлена повністю.