fbpx
Сьогодні
14:22 06 Вер 2023

В Україні позбавлять колаборантів можливості отримувати пенсії: як працює це рішення

В Україні громадян, які працювали у незаконних органах, утворених російськими окупантами на тимчасово захоплених територіях нашої держави, хочуть позбавити пенсій.

Про це розповіла перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак в ефірі телемарафону.

У чому проблема?

Нагадаємо, що Уряд не припинив виплату пенсій українцям, які після 24 лютого опинилися на тимчасово окупованих росією територій, при цьому пенсіонери мали два варіанти, щоб отримати свої гроші.

"Держава піклується про своїх громадян, зокрема, про тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях після 24 лютого, і також тих, які знаходяться в зоні бойових дій. Тому принципова політика, що пенсії продовжують виплачуватися всім громадянам", повідомляла минулого року посадовиця в ефірі телемарафону.

При цьому існують дві ключові опції щодо того, як громадяни можуть отримати пенсію.

"Перша — це банківські рахунки. На ТОТ проживають майже 2,9 мільйона пенсіонерів, 81% отримують пенсію на карткові рахунки. Ще 19% отримують виплати через Укрпошту.

Але поштарі не можуть дістатися до тих територій, які тимчасово окуповані або ведуться бойові дії. Тому з доставкою цих пенсій є складнощі", — зазначала Марчак.

Проте на той час ніхто не враховув того факту чи пенсіонери на ТОТ є патріотами своєї країни чи пішли на співпрацю з окупантами та отримали роботу у незаконних відомствах.

Яке рішення?

Як наголосила посадовиця наразі за законом немає підстав відмовити в оформленні пенсій українцям, які:

  • брали участь у збройній агресії проти нашої держави,
  • працювали в окупаційних органах, а потім приїхали в Україну й досягли пенсійного віку.

"Якщо людина відверто вела підривну діяльність проти України, працювала в державних органах РФ, чи збройних формуваннях Росії, чи на території ОРДЛО після початку російської агресії – ми не будемо платити такій людині пенсію, не будемо витрачати кошти наших платників податків, щоб платити пенсію тим, хто підтримував агресора", – сказала заступниця міністра.

Як це працює?

Марчак зазначила, що, якщо ухвлять новий законопроєкт щодо обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами України, то інформацію про стаж таких людей буде перевірено за Реєстром застрахованих осіб, який адмініструється Пенсійним фондом.

Відповідно, у них буде пробіл щодо підтвердження свого страхового стажу за цей період. Щоб підтвердити свій стаж їм доведеться надати відповідні документи.

На кшталт про те, що вони працювали в адміністрації окупаційної влади в ОРДЛО. На підставі нового законопроєкту їм буде відмовлено в нарахуванні пенсій.

Що відомо про новий законопроєкт

Нещодавно Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт 9453, який передбачає зміни до законодавства щодо пропорційного обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами України.

Зокрема, у ньому пропонується:

  • врегулювати питання обчислення розміру пенсії пропорційно до страхового стажу, набутого в Україні, для осіб, які працювали в Україні та за її межами;
  • врегулювати питання зарахування стажу, набутого за період роботи в державах, які входили до складу колишнього СРСР;
  • визначити умови пенсійного забезпечення військових, які мають страховий стаж, набутий в РФ.

Зазначимо, що це не означає, що усіх мешканців окупованих територій позбавлять пенсій. Це стосується виключно тих людей, які підтримували російську агресію та допомагали окупантам.

Так, нещодавно уряд вніс зміни до постанови, згідно з якою пенсіонери з окупованих територій зможуть відновити виплати через відеозв'язок.

Нагадаємо, що українці, які знайшли прихисток за кордоном, зможуть отримувати пенсію й інші види грошової допомоги шляхом міжнародного поштового переказу.

Як писала Рубрика, у серпні цього року Національна соціальна сервісна служба розпочала перевірку фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб, які отримують від держави допомогу на проживання.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: