fbpx
Сьогодні
16:59 21 Лип 2023

Україна вийшла ще з однієї угоди в межах СНД

Україна вийшла з Угоди про соціальний захист і охорону здоров'я громадян, які зазнали впливу радіації в результаті Чорнобильської та інших радіаційних катастроф і аварій. Договір про співпрацю держав СНД у сфері захисту прав споживачів було укладено 2000 року у москві.

Про це в Телеграмі за підсумками засідання уряду повідомив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук, пише Рубрика.

"Здійснено вихід України з Угоди про соціальний захист і охорону здоров'я громадян, які зазнали впливу радіації в результаті Чорнобильської та інших радіаційних катастроф і аварій, а також ядерних випробувань, учиненої 09.09.1994 у Москві", – написав він.

Також, за даними Мельничука, Україна вийшла з протоколу про внесення змін та доповнень до зазначеної угоди, вчиненого 18.10.2011 у Санкт-Петербурзі, які були укладені в межах СНД.

У рамках цієї угоди сторони мали:

  • розробляти принципи і критерії щодо визначення статусу осіб, які зазнали пливу радіації,
  • забезпечувати для них соціальний захист, реабілітацію й охорону здоров'я.

Крім того, сторони мали координувати підходи до встановлення причинного зв'язку захворювань і інвалідності з наслідками радіаційних катастроф і аварій, а також здійснювати заходи щодо створення пільгового механізму діяльності медичних та інших установ, що забезпечують охорону здоров'я таких осіб.

Окрім цього, в межах угоди сторони проводили консультації та координували свої дії в міжнародному співробітництві, а також у використанні міжнародної гуманітарної допомоги для осіб, які зазнали впливу радіації.

Раніше Україна вийшла з Угоди про державну соціальну допомогу членам сімей військовослужбовців, які загинули в Афганістані та інших державах, де велися бойові дії, яку було укладено в межах СНД.

Україна вийшла з низки угод СНД:

  • У лютому Україна вийшла з угод про цивільну авіацію та про використання повітряного простору, укладених у межах СНД.
  • У квітня Україна вийшла з угоди у рамках СНД, яка стосувалася правил визначення походження товарів країн, що розвиваються.
  • Уряд схвалив рішення вийти з Угоди про співробітництво та взаємодопомогу в митних справах від 15 квітня 1994 року.
Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: