fbpx
Сьогодні
19:21 12 Лип 2023

Завданням Регіональних офісів міжнародного співробітництва є координація допомоги і сприяння залученню інвестицій, — нардеп Пушкаренко

Під час виступу з трибуни у Верховній Раді України народний депутат Арсеній Пушкаренко наголосив, що Регіональні офіси міжнародного співробітництва повинні стати ключовим вікном для налагодження співпраці між регіонами, громадами та міжнародними партнерами.

Він також нагадав, що у квітні цього року в Києві відбувся Міжнародний саміт міст і регіонів, який об'єднав представників 250 муніципалітетів із понад 50 країн світу. На цьому потужному і представницькому заході було підписано низку двосторонніх домовленостей між українськими регіонами, містами, громадами та іноземними партнерами, а також презентовано концепцію Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

«Стратегічне завдання таких офісів — реалізація формули Президента України Володимира Зеленського «Іноземна країна патронує у відбудові конкретний регіон або місто». І, власне, ці офіси покликані координувати цей процес, швидше та ефективніше реалізовувати програми підтримки та розвивати горизонтальні зв'язки», — наголосив заступник голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Арсеній Пушкаренко нагадав, що Україна вже має успішний кейс «Естонія – Житомирщина». Коли Естонська Республіка, взявши шефство над Житомирською областю, відбудовує об'єкти інфраструктури у цьому регіоні та надає всебічну допомогу. Тому важливо масштабувати цей досвід. Тим більше, що вже є країни, які визначилися із містами та регіонами, відновлення яких вони готові патронувати. Наприклад, Латвія вже опікується Чернігівщиною, Чехія – Дніпропетровщиною, а Данія взяла під свій патронат місто Миколаїв.

«Своєю чергою, Регіональні офіси міжнародного співробітництва повинні забезпечувати координацію міжнародної допомоги та сприяти залученню інвестицій на місцях. Причому йдеться як про іноземні міста та муніципалітети, так і про приватний бізнес. Адже сьогодні надзвичайно важливо, аби в Україну прийшов приватний інвестор, який стимулюватиме відновлення економіки у різних регіонах нашої країни», — підкреслив Арсеній Пушкаренко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: