fbpx
Сьогодні
16:24 11 Лип 2023

До схем оптимізації податків вдаються майже 90% українського бізнесу, – опитування

Більше половини бізнесу вважає, що сплачувати всі податки без так званої оптимізації в Україні неможливо, а до тих чи інших схем вдаються до 90% підприємств.

Про такі висновки за результатами опитування, проведеного дослідницьким агентством InfoSapiens, повідомила на пресконференції в Медіацентрі Україна – Укрінформ експертка агентства Анастасія Шуренкова.

За її словами, у межах дослідження опитали 500 власників та керівників підприємств – юридичних осіб, які зареєстровані і провадять діяльність в Україні; з них по 150 представників мікро- й малого бізнесу та 200 – великого і середнього. При цьому 70% респондентів зазначили, що не задоволені чинною системою оподаткування, а більше половини вважають неможливою сплату встановлених податків у повному обсязі без використання тіньових схем з "оптимізації".

Відповідаючи на запитання, чи можуть більшість бізнесів у вашій сфері ефективно працювати і сплачувати всі податки, не вдаючись до оптимізації податкового навантаження, 56% опитаних зазначили, що це неможливо. Меншою мірою із цим погоджується середній бізнес. Найбільше ж потерпає малий та мікробізнес, де ця частка ще більша. Приміром, 58% представників мікробізнесу вважають, що працювати без оптимізації нереально", – розповіла Шуренкова.

Вона додала, що частка тих, хто однозначно відповів, що робота у їхніх галузях без оптимізації податків все ж можлива, – лише 9%. Ще кожен третій респондент відповів із застереженнями: "так, певною мірою".

"Звідси висновок: майже 90% вітчизняного бізнесу вдається до певних схем оптимізації", – додала експертка.

Найпоширенішою схемою вона назвала оптимізацію податків на зарплату (податки на фонд оплати праці та єдиний соціальний внесок). Однак доволі часто бізнес вдається і до схем оптимізації податку на прибуток та ПДВ.

При цьому українські підприємці переконані, що за умови продовження чинної податкової політики повний вихід бізнесу з "тіні" неможливий. Натомість абсолютна більшість керівників і власників підприємств, за словами Шуренкової, підтримує проєкт Антикорупційної податкової реформи "10-10-10", яка зробить податкову оптимізацію неефективною та непотрібною.

Серед опитаних 84% погоджуються з необхідністю реформування. При цьому 60% респондентів назвали критично необхідними такі аспекти реформи, як спрощення адміністрування бізнесу та детінізація підприємницької діяльності. Крім того, 77% опитаних висловилися за зниження ставок ПДВ та податку на прибуток до 10% або нижче. На думку учасників опитування, зниження потребують і податки на заробітну плату.

"Відповідаючи на запитання, які саме податки варто було б знизити, щоб заохотити бізнес відмовитися від схем оптимізації, 68% опитаних назвали податки на заробітну плату. За те, що треба знизити ПДВ, висловилися 50% опитаних, а за зниження податку на прибуток – 44%. Кожен п'ятий опитаний (19%) вважає, що необхідно знизити всі три податки", – йдеться в матеріалах дослідження.

Як повідомлялося, Антикорупційна податкова реформа, або "реформа "10-10-10" – це проєкт змін до Податкового кодексу та низки інших законодавчих і нормативних актів, що передбачає зниження основних ставок податків для бізнесу до середнього рівня у 10%. Ініціатор проєкту, заступник керівника Офісу президента з питань економіки Ростислав Шурма, вважає, що такий крок сприятиме легалізації доходів та покращенню інвестиційного клімату в Україні.

Рубрика:
Економіка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: