Фото: ОПУ
Про це повідомив журналістам речник федерального уряду Штеффен Гебештрайт, інформує Рубрика.
Президент Зеленський подякував федеральному уряду за військову підтримку, зокрема посилення української ППО та артилерії, зазначив речник.
Канцлер підтвердив незмінну та непохитну солідарність з Україною. Він заявив, що Німеччина продовжуватиме підтримувати Україну, в тому числі у військовій сфері, у тісній координації з європейськими та міжнародними партнерами.
Канцлер Шольц і президент Зеленський закликали продовжити зернову угоду під егідою ООН після 17 липня, що сприяє покращенню глобальної продовольчої ситуації.
Федеральний канцлер і український президент домовилися продовжувати конструктивний обмін думками, в тому числі з метою глобальної підтримки мирного вирішення, і підтримувати тісні контакти.
Також під час телефонної розмови Зеленський і Шольц скоординували позиції країн перед Вільнюським самітом НАТО.
"Тривала і плідна телефонна розмова з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Скоординували позиції перед Вільнюським самітом НАТО та обговорили формати майбутніх гарантій безпеки для України", – повідомляє Зеленський у Телеграмі.
Зеленський поінформував Шольца про ситуацію на полі бою.
"Ми поділилися оцінками останніх подій у Росії та Білорусі й обговорили поточний стан зернової угоди та важливість її продовження", – зазначив Президент.
"Дякую за важливі сигнали підтримки Україні на Лондонській конференції з відновлення та засіданні Європейської ради. Окремо вдячний за активну реалізацію попереднього оборонного пакету на 2,7 млрд євро та за багаторічний план оборонної підтримки України обсягом 8,8 млрд євро", – наголосив Зеленський.
Він додав, що зустріч на рівні радників у Копенгагені – важливий крок до реалізації Формули миру. Співрозмовники домовилися продовжувати активну роботу у цьому напрямі.
Довідка
Як повідомлялося, 11-12 липня у Вільнюсі відбудеться саміт НАТО.
Україна чітко розуміє, що зможе приєднатися до Північноатлантичного Альянсу тільки після завершення бойових дій. Проте держава хоче на саміті Альянсу у Вільнюсі, який пройде 11-12 липня, отримати політичне рішення щодо підтримки вступу.
При чому, президент Зеленський впевнений, що Україна має всі підстави для отримання політичного запрошення щодо вступу до Північноатлантичного Альянсу на саміті НАТО на початку липня.
Водночас за даними POLITICO, підтримка спрощення умов для членства України в НАТО зростає серед членів Альянсу. Це збільшує ймовірність того, що ця пропозиція стане офіційною під час липневого саміту НАТО у Вільнюсі.
Нагадаємо, що 30 вересня 2022 року Президент Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку України на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.
Лідер росії володимир путін заявив про готовність співпрацювати зі США у сфері рідкісноземельних металів, зокрема з родовищ… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з лідерами країн Північної Європи та Балтії: Президентом Фінляндії Александром… Читати більше
За реагування Міністерства оборони України було поновлено грошові виплати низці військовослужбовців, які раніше були необґрунтовано… Читати більше
Європейська комісія наступного місяця оприлюднить оцінку щодо приєднання України до роумінгової зони ЄС і сподівається… Читати більше
23 лютого, в переддень третьої річниці повномасштабного вторгнення росії проти України, 5 окрема штурмова бригада… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів переговори з Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн і… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.