Створення меморіалу полку "Азов" у столиці: петиція набрала необхідну кількість голосів
Петиція, яку опублікували на сайті Президента у травні щодо створення меморіалу полку "Азов" на Співочому полі, набрала понад 25 тисяч голосів.
Про це інформує Рубрика.
Зазначимо, що петицію створила Віра Литвиненко та опублікувала її на початку травня. На цей час петиція зібрала майже 26 тисяч голосів.
"Пам'ять про декілька сотень воїнів, які протягом тривалого часу безстрашно і невпинно в повному оточенні обороняли місто Маріуполь, які віддали життя за долю України і за кожного з нас, досі не вшановано гідним їх подвигу способом", зауважила авторка петиції.
Литвиненко додала, що питання гідного вшанування подвигу бійців полку "Азов" має бути вирішено шляхом створення меморіалу або стіни пам'яті державного значення.
"Родини загиблих героїв вважають гідним місцем Співоче поле поряд з Національним Музеєм історії України у Великій Вітчизняній війні, щоб майбутнім поколінням було місце для вшанування героїчного вчинку "азовців"", підкреслила авторка петиції.
Нагадаємо, презентували трейлер документальної української стрічки "20 днів у Маріуполі" режисера Мстислава Чернова. Фільм був знятий упродовж лютого-березня 2022 року в оточеному ворожими військами місті.
Також повідомляли, що у Полтаві відкрили стінопис "Вірний завжди" на честь оборонця Маріуполя Сергія Волинського, відомо як "Волина".
Стінопис прикрашає один із висотних будинків на провулку Ломаний, 38А, як нагадування про те, що герой оборони "Азовсталі" народився і виріс у Полтаві.
Довідка
Маріуполь торік опинився у блокаді російських військ. Повністю зруйновані будинки щонайменше 84 тисяч містян. Точний підрахунок загиблих здійснити неможливо. За тодішніми оцінками, у Маріуполі загинули до 22 тисяч жителів.
На завод "Азовсталь", який захищали українські бійці, 4 травня 2022 року прорвалися росіяни. Між окупантами та українськими захисниками тривали бої.
Відтак 17 травня у Генштабі ЗСУ повідомили, що вище військове командування віддало наказ командирам підрозділів на "Азовсталі" зберегти життя особового складу — бійці потрапили в полон росіян.
А 22 вересня командир спецпідрозділу KRAKEN Сергій Величко повідомив, що керівників "Азову" командира Дениса Прокопенка "Редіса" та його заступника Святослава Паламара "Калину", які мужньо захищали "Азовсталь", вдалося звільнили з російського полону.