У селі на Полтавщині запустили цілодобовий стрім з гнізда лелек: для чого це рішення

У Полтавській області в національному парку "Пирятинський" у селі Леляки встановили камеру над гніздом лелеки та запустили цілодобовий стрім на YouTube. Відео використають для вивчення гніздової поведінки птахів.

Про це йдеться в описі трансляції, інформує Рубрика.

У чому проблема?

Лелеки — давнi супутники людини. Вони охоче селяться в населених пунктах. Зустрiчаються навiть у великих мiстах. У райцентрах же вони нерідко влаштовуються прямо на центральних вулицях. Але трапляються лелечi оселi i далеко від людського житла — в заплавах рiк, на узлiссях, вздовж дорiг. Серед болота можна іноді побачити гніздо навіть на невисокому пеньку.

Але ще багато чого є не вивченого в гніздовій поведінці лелек.

Яке рішення?

На Полтавщині для вивчення гніздової поведінки птахів запустили у парку цілодобовий стрім з гнізда лелек.

Як це працює?

На трансляції можна побачити пару лелек та п'ятеро їхніх пташенят. Ідею зі стрімом запропонували науковці парку, це підтримала "Леляківська сироварня2.

"Багато років ведемо обліки лелек білих. Одним з цікавих персонажів є чорногуз Грицько, що кілька років як оселився у Леляках. Восени, під час буревію його гніздо не витримало, впало", — розповіли ініціатори.

Для зустрічі лелек виготовили штучну платформу. Після цього мали б встановити відеокамеру для спостереження, але почалася повномасштабна війна.

Прилади на той момент перебували у Салтівці, що на Харківщині. Працівник парку приховав їх у погребі. Обладнання вдалося дістати вже після деокупації регіону.

"Тим часом ми не опустили руки. Платформу таки встановили. Лелека Грицько виявився гарним батьком і за гніздовий сезон 2022 року поставив на крило 5 пташенят, найбільше в національному парку "Пирятинський"", — йдеться в описі до відео.

Ініціатори додали, що важливим фактором успіху стало сінокосіння на луках на околицях Леляків.

"Коровам — сіно з природних луків національного парку, лелеці — чисті кормові угіддя для збору харчів молодняку, всім нам — збережена природа. Нарешті, обладнання змонтоване на гнізді. Грицько повернувся з теплих країв знову", — кажуть працівники парку.

Науковці та студенти катедри екології та зоології Київського національного університету імені Тараса Шевченка використають зібраний відеоматеріал для вивчення гніздової поведінки лелек.

Свіжі дописи

  • Новини

Відновлення Чорнобильської зони: ЄБРР виділить кошти

Для Чорнобиля (РМСЧ) на відновлення Зони відчуження Асамблея вкладників Рахунку міжнародного співробітництва виділить кошти. На… Читати більше

Friday July 5th, 2024
  • Новини

ВООЗ надала перші в історії клінічні настанови щодо відмови від куріння: у чому рішення

Уперше в історії Всесвітня організації охорони здоров’я (ВООЗ) оприлюднила клінічні рекомендації щодо відмови від тютюнопаління.… Читати більше

Friday July 5th, 2024
  • Новини

Міжнародний кримінальний суд розслідує катування росіянами українських полонених 

Керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора Юрій Бєлоусов розповів, що… Читати більше

Friday July 5th, 2024
  • Новини

На Херсонщині ворог з артилерії вдарив по Бериславському району: загинула жінка

У Херсонській області через артилерійський обстріл російської армії загинула місцева мешканка Бериславського району, ще одна… Читати більше

Friday July 5th, 2024
  • Новини

Український військовий корабель “Гетьман Іван Мазепа” у морі проходить випробування, – ВМС ЗСУ

Ходові (державні) випробування в морі проходить багатоцільовий корабель класу корвет "Гетьман Іван Мазепа" Військово-морських сил… Читати більше

Friday July 5th, 2024
  • Новини

Військовий інститут КНУ оголошує набір абітурієнтів на 2024 рік: деталі

Військовий інститут при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка анонсував про відкриття прийому документів для… Читати більше

Friday July 5th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.