fbpx
Сьогодні
19:44 16 Тра 2023

Екорішення: Герус анонсував масове відкриття на АЗС станцій швидкої зарядки електрокарів

Фото: unsplash

Цьогоріч на українських АЗС планується масове відкриття установок швидкого заряджання електротранспорту.

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, передає Укрінформ.

У чому проблема?

Світовий автотранспорт переходить на електричну тягу. Вже в нинішньому році кожен п'ятий новий автомобіль буде приводитися в рух електродвигуном. За прогнозом Міжнародної енергетичної агенції (IEA), до 2030 року частка електромобілів сягне 35% всього автопарку нашої планети. Не залишається осторонь цих процесів й Україна, хоч зараз і війна. Кількість електромобілів в Україні стрімко збільшується. В 2022 році до країни було завезено понад 13 тисяч машин, що на 56% більше, ніж у 2021 році.

Яке рішення?

«Переконаний, цього року на автозаправних комплексах масово відкриватимуться установки швидкого заряджання транспорту. Зокрема, на основних автомагістралях можемо побачити понад пів сотні таких установок на різних АЗС. Це означає, що коли хтось на електромобілі їде із Києва до Львова, він матиме, де заправитися по дорозі. І заправка не займатиме багато часу, це можна буде зробити менш ніж за годину. Такий напрям — перспектива не тільки цього, а й наступних років», – сказав Герус.

Як це працює?

За його словами, також в українських містах з'являтимуться електробуси, як громадський транспорт, тож і в межах населених пунктів електрозарядних станцій буде більше.

"Поєднання класичного і електротранспорту, який вже не використовує традиційне паливо, – це європейський тренд. Так що, ухваливши відповідний законопроєкт, ми теж задали певний вектор та, сподіваюся, дали певний поштовх для розвитку цього сегменту і в нашій країні", – додав Герус.

Нагадаємо, у лютому Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт №8172, який спрямований на подолання паливної залежності та розвитку зарядної інфраструктури для електричних транспортних засобів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: