NASA й Космічне агентство України підписали спільну заяву про співпрацю у сферах мирного космосу, зв’язку та навігації
У п'ятницю, 21 квітня, NASA і Державне космічне агентство України підписали спільну заяву щодо співпраці з дослідження космосу.
Про це повідомили у пресслужбі Державного космічного агентства України, пише Рубрика.
За інформацією, 21 квітня у штаб-квартирі NASA у Вашингтоні відбулася зустріч заступника Голови ДКА Володимира Міхеєва з Адміністратором NASA Біллом Нельсоном.
Як уточнила Надзвичайна і Повноважна пані посол України в США Оксана Маркарова, спільна заява спрямована на співробітництво сторін у сферах мирного космосу, зв'язку та навігації.
"Позитивний результат у сфері, яка нас надихає — космос. У Вашингтоні, у штаб-квартирі Національної адміністрації з аеронавтики та космосу NASA – National Aeronautics and Space Administration, відбулася церемонія підписання Спільної заяви між NASA та Державним космічним агентством України", — написала Маркарова.
Вона зазначила, що зроблено черговий крок до нових можливостей для ракетно-космічної галузі України і розширення співпраці між Україною і США у сферах мирного космосу, зв'язку і навігації, а також проектів Міжнародної космічної станції та багатьох інших сферах.
"Боронимо зараз нашу свободу і незалежність, і працюємо над інноваційним майбутнім", — акцентувала Маркарова.
Довідка
У канадській провінції Нова Шотландія стартувало будівництво космодрому для українських ракет-носіїв "Циклон-4М". Уже залитий перший бетон на майданчику.
Планується, що КБ "Південне" відповідатиме за розроблення, відпрацювання й експлуатацію ракети-носія та об'єктів і систем наземного комплексу. Південний машинобудівний завод має стати виробником та постачальником РН "Циклон-4М" для компанії Maritime Launch.
Провінція Нова Шотландія ідеально підходить для пусків космічних ракет, адже має тисячі кілометрів океану на сході. Окрім фактора безпеки Нова Шотландія надасть можливість відправляти корисне навантаження на низькі та середні колові й еліптичні навколоземні орбіти, включаючи сонячно-синхронні.