Екорішення: у столиці на даху багатоповерхівки встановили сонячні панелі
У столиці на даху багатоповерхівки на вулиці Великій Васильківській встановили сонячні панелі, тому мешканці будинку залишаються з теплом та гарячою водою під час відключень світла.
Про це пише Рубрика, посилаючись на КМДА.
У чому проблема?
Починаючи з 10 жовтня минулого року російська армія постійно завдає удару ракетами та БпЛА по енергетичній структурі країни. Через це, тисячі українців періодично вимушені жити без світла, води та опалення. У країні діють стабілізаційні або аварійні відключення електроенергії.
Яке рішення?
У КМДА повідомляють, що мешканці ОСББ "Художник" взяли участь у програмі енергоефективності "70/30". За цією програмою 70% вартості робіт оплачує місто, а 30% – збирають та інвестують жителі будинку.
Зазначають, що мешканці цього будинку вже не вперше беруть участь у програмі. Цього разу відремонтували індивідуальний тепловий пункт. А також:
- встановили енергозберігальні вікна і двері в місцях загального користування,
- утеплили фасад,
- встановили три гібридні інвертори.
Як це працює?
Індивідуальний тепловий пункт може автономно працювати 48 годин, а якщо враховувати і освітлення, то добу. Загальна вартість робіт – 2,5 мільйона гривень.
Це обладнання може заряджатись або від мережі, або від сонячних панелей, що встановлені на даху.
За словами представника правління ОСББ Дениса Скоренка, система дозволяє вручну підключати і відключати ліфти до батареї.
Улітку будинкові системи можуть повністю працювати завдяки сонячним панелям.
У КМДА наголосили, що у Києві виконали вже понад 1000 енергоефективних проєктів, завдяки ним містяни стали менше сплачувати за комунальні послуги.
Довідка
Програму "70/30" запустили в Києві у 2014 році.
Це може бути капітальний ремонт або переоснащення теплових пунктів, фасадів, підвалів, заміна вікон або дверей, модернізація електричного освітлення тощо. Повний список – за посиланням.
Програма передбачає співфінансування: 30% оплачують мешканці, а 70% – міський бюджет.