fbpx
Сьогодні
09:00 21 Лют 2023

За визнання "незалежності" окупованих територій України Євросоюз ще на рік продовжив санкції проти росії

Фото: Shutterstock

Рада Європейського Союзу прийняла рішення продовжити запроваджені через війну в Україні санкції щодо росії до 24 лютого наступного року.

Відповідне рішення опубліковано в Офіційному журналі Євросоюзу у вівторок, пише ЄП.

"Союз залишається непохитним у своїй підтримці суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і прихильний до повної реалізації політики невизнання щодо незаконної російської анексії", наголосили в документі.

Також у документі згадали про анексію російською федерацією українського пів острова Крим.

"Союз не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію українських територій Російською Федерацією як порушення міжнародного права. Зважаючи на триваючі незаконні дії Російської Федерації проти України, обмежувальні заходи мають бути продовжені до 24 лютого 2024 року", підкреслили в рішенні.

Документ набуде чинності 22 лютого і стосується санкцій, які було запроваджено 23 лютого 2022 року "у відповідь на незаконне визнання, окупацію або анексію Російською Федерацією деяких районів України, що не контролюються урядом".

6 жовтня 2022 року ці санкції було розширено у відповідь на визнання росією окупованих районів Донецької та Луганської областей України та введення російських збройних сил у ці райони.

Нагадаємо, високий представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель висловив упевненість, що десятий пакет санкцій проти росії буде ухвалено до річниці повномасштабного вторгнення в Україну.

Довідка

Нагадаємо, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 15 лютого представила офіційну пропозицію щодо десятого пакета санкцій проти росії. Пропозиція передбачає подальші експортні заборони вартістю понад 11 млрд євро, щоб позбавити російську економіку критичних технологій і промислових товарів.

За даними ЗМІ, у новому пакеті санкцій передбачені обмеження щодо понад 60 російських посадовців і політиків, деякі з яких вважаються причетними до кампанії з примусового вивезення українських дітей до росії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: