fbpx
Сьогодні
09:28 25 Січ 2023

Зеленський підписав закон щодо посилення кримінальної відповідальності військових

Фото: ОК "Південь"

Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт 8271, який посилює кримінальну відповідальність військових за невиконання бойових наказів, втечу з поля бою чи військової частини.

Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт Верховної Ради України.

Як повідомляли, законопроєкт 8271 був проголосований у ВР 13 грудня і направлений на підпис президенту. Його підтримали всі політичні сили, окрім "Голосу".

Зазначимо, що станом на 24 січня законопроєкт повернуто з підписом президента.

Нагадаємо, що цей закон підтримував головнокомандувач Валерій Залужний попри критику правозахисників, а також петицію на сайті президента про накладання на нього вето.

Згідно з пояснювальною запискою, проєктом закону пропонується внесення змін до статей 69 та 75 Кримінального кодексу України. Мова йде щодо "виключення можливості призначення більш м'якого покарання військовослужбовцям, ніж передбачено законом та звільнення від відбування покарання з випробуванням".

Також підвищується рівень санкцій за вчинення військових адміністративних правопорушень.

Закон пропонує надати повноваження Військовій службі правопорядку у ЗСУ здійснювати огляд уповноваженими посадовими особами військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння з використанням технічних засобів та тестів.

Як пише ЧЕСНО, законопроєкт суттєво обмежує право українських військових на судовий захист.

"Тепер судді не будуть враховувати всі обставини справи, коли виносять вирок у справах про воєнні злочини. Тепер судова практика буде одностайна – усім військовим реальні й великі строки.

І тим, хто самовільно залишив місце служби, бо перебував у стані алкогольного сп'яніння.

І тим, хто за станом здоров'я дійсно не зміг вчасно прибути на службу", – зазначила аналітик руху ЧЕСНО Вікторія Олійник.

Нагадаємо, що петиція з проханням до президента ветувати законопроєкт була опублікована 15 грудня і набрала за добу понад 25,5 тисяч голосів при необхідних для розгляду 25 тисячах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: