fbpx
Сьогодні
09:24 10 Гру 2022

На закиди рф про постачання зброї Україні відреагувала постпред Британії при ООН Вудворд

Фото:Скріншот

Всупереч тому, що росія сама отримує зброю з Ірану і шукає її в інших країнах, рф скликала засідання Радбезу для обговорення постачань озброєнь Україні.

Представниця Великої Британії при ООН Барбара Вудворд відреагувала на таку заяву росії на засіданні Радбезу ООН, що відбулося 9 грудня, передає Укрінформ.

"Іронія, з огляду на тему цього засідання, полягає в тому, що росія веде війну, у тому числі із застосуванням зброї, отриманої з Ірану в порушення резолюції 2231.

І майже напевно намагається знайти зброю в інших країнах, на які не поширюються санкції, таких, як Північна Корея, оскільки її власні запаси скорочуються", наголосила британка.

Вудворд наголосила, що попри заклики щодо припинення вогню, мирного діалогу та дипломатії, російський президент у середу двічі підтвердив, що вторгнення триватиме. Він також підкреслив, що воно буде тривалим.

Постпред Великої Британії при ООН нагадала, що путін "також підтвердив неоімперіалістичний характер кампанії, заявивши, що, на відміну від Петра І, зробив Азовське море внутрішнім морем росії".

Вона підкреслила, що за нинішніх умов Україна не має іншого вибору, ніж як скористатися своїм правом на самозахист.

"У подібній ситуації всі ми вчинили б так само. І завдяки рішучому прагненню вижити Україна перемагає", зазначила Вудворд.

Постпред також додала, що Велика Британія пишається підтримкою, яку надає українському народові:

  • військовою,
  • гуманітарною,
  • у відновленні критично важливої інфраструктури, зруйнованої російськими атаками.

Британія вітає мирні пропозиції України й закликає росію "аналогічним чином взяти на себе зобов'язання щодо змістовного діалогу та переговорів, що ґрунтуватимуться на підтримці прав України відповідно до міжнародного права та Статуту ООН", зауважила посол.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: