fbpx
Сьогодні
09:44 08 Гру 2022

Затор із танкерів із російською нафтою на виході з Чорного моря протокою Босфор до Середземного збільшився

Фото: Getty Images

У четвер, 8 грудня, кількість нафтових танкерів, які очікують у Чорному морі проходження стамбульської протоки Босфор на шляху до Середземного моря зросла на 5 суден і тепер становить 16.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Reuters.

Раніше між західними та турецькими офіційними особами пройшли переговори щодо усунення черг із танкерів. Це сталося після того, як 5 грудня G7 та Європейський союз ввели нові обмеження, спрямовані на експорт російської нафти.

Група країн G7, Європейський Союз та Австралія домовилися заборонити постачальникам транспортних послуг, таким як страховики, допомагати експортувати російську нафту, якщо вона не продаватиметься за примусово низькою ціною. Це прийняли для того, щоб позбавити Москву доходів для війни проти України.

Як зазначили у виданні, судноплавне агентство Tribeca назвало п'ять нових танкерів довжиною понад 200 метрів, які чекають на північ від протоки Босфор для переходу на південь у бік Середземного моря.

Жоден корабель не може перетнути кордон.

Агентство повідомило, що в протоці Дарданелли на південь близько дев'яти танкерів очікували переходу в південному напрямку порівняно з 12 днем раніше.

Окремий турецький захід, що діє з початку місяця, викликав затор, оскільки від суден вимагають доказів того, що вони мають страховку, що покриває тривалість їхнього транзиту через протоку Босфор або при заході до турецьких портів.

Міністерство фінансів США запевнило Туреччину, що обмеження цін поширюється лише на російську нафту і не потребує додаткових перевірок суден, що проходять через турецькі територіальні води, повідомило міністерство фінансів США.

Нагадаємо, з 5 грудня набуло чинності ембарго Європейського союзу на імпорт морської нафти з території Росії.

Окрім того, як писала Рубрика, країни G7 та Австралія запровадили цінову стелю на рівні 60 доларів за барель для російської нафти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: