fbpx
Сьогодні
21:57 04 Гру 2022

Скільки коштів потрібно на повоєнну відбудову України підрахував Світовий банк

English version here

За підрахунками Світового банку близько 500-600 мільярдів євро потрібно на повоєнну відбудову України.

Про це повідомила віцепрезидентка Світового банку Анна Б'єрде в інтерв'ю австрійській газеті Die Presse, передає "Радіо Свобода".

Вона нагадала, що на початку червня організація спільно з Єврокомісією та українським урядом розрахувала, що для того, аби відбудувати Україну та привести її до європейських стандартів, наприклад у плані енергоефективності, потрібно було приблизно 350 мільярдів євро.

За її словами, зараз ця цифра значно збільшилася: "Це точно зростання до 500-600 мільярдів євро".

Віцепрезидентка Світового банку зазначила, що для відновлення України потрібен великий план на кшталт "плану Маршалла", і це має бути "поєднання державних і приватних грошей".

Про наслідки російських ударів

Коментуючи наслідки російських обстрілів для функціонування української промисловості, Б'єрде заявила, що "українці проводять чудову роботу, відновлюючи зруйноване". А втім, якщо так триватиме й надалі, незабаром Україна може зіткнутися з нестачею запчастин.

Вона повідомила: "Тому ми працюємо з іншими партнерами над екстреною допомогою, щоб надати як обладнання, так і ліквідність для продовження ремонтних робіт".

Про падіння ВВП

Віцепрезидентка розповіла, що до початку атак на цивільну інфраструктуру Світовий банк прогнозував падіння ВВП України у 2022 році на 35%, однак тепер цей показник може бути більшим.

"Напевно, це буде ближче до 40%. Без інфраструктури немає економіки, а отже, немає податкових надходжень для української держави. Це дуже тривожна ситуація", — повідомила Б'єрде.

Вона також відзначила катастрофічні гуманітарні наслідки російської війни проти України: "До кінця 2022 року в Україні 8 мільйонів людей житимуть за межею бідності. Рівень бідності зросте із 2% до 25%".

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: