Рішення безбар'єрності: з нагоди Дня людей з інвалідністю в Україні запустили флешмоб "Дружнє місто"
Команда урбан-бюро Big City Lab під гаслом "Якщо ми зробимо міста зручними для людей з інвалідністю – ми зробимо їх зручними для всіх" запустила збір історій про безбар'єрність.
У чому проблема?
Сьогодні автори ідеї хочуть привернути увагу до того, як людям з інвалідністю живеться у наших містах. А флешмобом урбаністи хочуть довести, що безбар'єрність потрібна не лише людям з інвалідністю, а кожному з нас.
Команда урбан-бюро Big City Lab зауважила, що коли вона проводила фокус-групи при розробці Альбому безбар'єрних рішень, то почула багато особистих історій: позитивних і негативних.
"Як завдяки якісному громадському простору на районі, сусіди подружилися, і залишають один одному ключі від квартири і собаку, коли їдуть у відрядження.
Як через недоступний під'їзд активістка, що любить гуляти містом, і користується кріслом колісним, не може самостійно вийти з дому – це кожен раз як квест.
Як батько спостерігає за іграми дітей на майданчиках, і помічає вдалі рішення, де діти граються і розвиваються, або небезпечні елементи, коли можна травмуватись", наголосили урбаністи.
Вони впевнені, що у кожного та кожної є своя, особиста, особлива історія з містом, яка ілюструє потребу в безбар'єрності.
Яке рішення?
"Сьогодні оголошуємо збір історій, які домопожуть нам зробити міста такими, у яких знайдеться місце кожному. Міста, які зможуть забезпечити якісну реабілітацію тим, хто повертається з фронту. Міста, які радо приймуть батьків із маленькими дітьми. Міста, які матимуть комфортну інфраструктуру для людей з інвалідністю. Міста, у які захочеться повертатися", пояснили у команді.
Як це працює?
Щоб долучитися до проєкту, потрібно опублікувати свою власну історію про місто у соцмеражах, додати #дружнє_місто і тегнути Big City Lab.
Аби донести важливість істини, що потрібно враховувати все людське різноманіття, проєктуючи простори та розбудовуючи міста, потрібні живі яскраві приклади містян.
Розкажи її з хештегом #дружнє_місто, щоб ми могли зробити його таким: дружнім до всіх, незалежно від можливостей, стану чи потреб".