fbpx
Сьогодні
21:11 02 Гру 2022

17 листів із залякуваннями дипломатів отримали українські посольства, - Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів про 17 випадків отримання посольствами листів-бомб або листів, які містять частини тварин.

Про це Кулеба сказав в інтерв'ю CNN.

"Ця кампанія спрямована на те, щоб посіяти страх і залякати українських дипломатів", – сказав міністр.

Телеканалу повідомив, що його кореспонденту в Києві було показано зображення одного з листів, що містить, за словами офіційних осіб, очне яблуко свині всередині м'якого конверта.

"Усе почалося з вибуху в посольстві України в Іспанії. Але те, що послідувало за цим вибухом, було більш дивним і, я б навіть сказав, хворим", – сказав Кулеба.

На запитання, хто, на його думку, стоїть за цими листами, міністр відповів: "Я відчуваю спокусу одразу назвати росію, тому що насамперед потрібно відповісти на запитання, кому це вигідно?".

"Можливо, цей терор – відповідь росії на дипломатичний жах, який ми створили для росії на міжнародній арені, і таким чином вони намагаються дати відсіч, програючи реальні дипломатичні битви одну за одною", – сказав він.

Кулеба додав, що, на його думку, росія або несе пряму відповідальність, або хтось, "хто симпатизує і намагається посіяти страх".

Він сказав: "Висновок зроблять слідчі, але я думаю, що ці дві версії мають найбільший сенс".

Раніше у п'ятницю МЗС України повідомило, що після теракту в Іспанії до посольств в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, генеральних консульств в Неаполі та Кракові, а також до консульства в Брно надійшли закривавлені пакунки.

У пакунках були очі тварин, а самі пакунки були просякнуті рідиною характерного кольору та мали відповідний запах.

Пізніше стало відомо, що посольство України в Мадриді, куди в середу надіслали "поштову бомбу", отримало пакунок зі слідами крові.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: