fbpx
Сьогодні
08:52 27 Лис 2022

В ISW вважають, що найближчим часом на фронті в Україні зросте загальний темп військових операцій

English version here

Найближчим часом на російсько-українському фронті зросте загальний темп воєнних операцій, це може відбутися протягом наступних кількох тижнів.

Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики припускають, що на цей момент загальний темп операцій уздовж лінії фронту сповільнився через погіршення погодних умов.

Проте, ймовірно, почне зростати протягом наступних кількох тижнів. Саме тоді очікують зниження температури повітря і земля замерзне по всьому театру бойових дій.

Українські та російські повідомлення вказують на те, що операції з обох сторін наразі ускладнені сильним болотом внаслідок дощів.

Це стосується і критично важливих ділянок фронту на сході та півдні України, включаючи Сватове, Бахмут та Вугледар.

Як зазначають експерти, прогнозоване зниження температури прискорить темпи бойових дій, оскільки мобільність обох сторін збільшиться.

Невідомо, чи будь-яка зі сторін активно готується до відновлення великих наступальних або контрнаступальних операцій в цей час. Проте метеорологічні фактори, які перешкоджали таким операціям, почнуть послаблюватися.

Водночас російські чиновники продовжують зусилля з депортації дітей до росії під виглядом програм медичної реабілітації та усиновлення.

Український центр спротиву повідомив 26 листопада, що російська окупаційна адміністрація в Луганській області провела медичні огляди 15 000 дітей у віці від двох до 17 років.

Вона встановила, що 70% дітей (10 500) потребують "спеціальної медичної допомоги", що вимагає їх вивезення до росії для "лікування".

При цьому в інституті заявляють, що звіт центру узгоджується з попередньою оцінкою ISW про те, що російські чиновники проводять цілеспрямовану кампанію депопуляції на окупованих українських територіях.

Окрім того, за даними аналітиків, російські посадовці, можливо, намагаються врівноважити вплив фінансиста групи "Вагнера" Євгена Пригожина через просування інших паралельних військових структур.

Зокрема, російські чиновники призначили пов'язаного з Віктором Януковичем прокремлівського бізнесмена Армена Саркісяна новим адміністратором в'язниць на окупованих росією територіях України. І Саркісян має намір використати цю роль для створення нової "приватної військової компанії".

За даними ISW, російські офіційні особи можуть і надалі сприяти існуючим паралельним військовим структурам Кадирова і зусиллям Саркісяна зі створення приватної військової компанії для протидії зростаючому впливу Пригожина.

Ключові висновки ISW за підсумками аналізу бойових дій 26 листопада

  • Російські війська, ймовірно, використовують інертні ракети Х-55, призначені виключно для несення ядерних боєголовок, у своїй кампанії проти української інфраструктури. Це підкреслює виснаження російських збройних сил високоточною зброєю.
  • Російські війська продовжували оборонні операції проти триваючих українських контрнаступальних операцій на лінії Сватове-Кремінна.
  • Окупанти продовжували наступальні дії на Бахмутському та Авдіївському напрямках.
  • Російсько-терористичні війська продовжували створювати фортифікаційні споруди на сході Херсонської області.
  • Тактичні, логістичні та технічні прорахунки російських військ продовжують знижувати моральний дух російських військовослужбовців та спонукають до пошуку "цапів-відбувайлів".
Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: