fbpx
Сьогодні
10:05 12 Жов 2022

Астероїд "Діморфос" змінив свою траєкторію руху, - NASA

Фото: GETTY

Запущений NASA космічний апарат DART зумів змінити траєкторію руху астероїда "Діморфос"

Про це пише Reuters.

Зазначимо, що це перший випадок в історії людства, коли вдалося змінити рух небесного тіла.

У виданні повідомили, що місія вартістю 330 млн доларів, розробка якої тривала сім років, також стала першим у світі випробуванням системи планетарної оборони.

Ця місія покликана запобігти потенційному зіткненню метеорита із Землею.

У Reuters наголосили, що результати спостережень за допомогою телескопа, представлені NASA у Вашингтоні, підтвердили, що DART досяг своєї головної мети. А саме змінив напрямок руху астероїда.

Астрономічні вимірювання, проведені за останні два тижні, засвідчили, що "Діморфос" опинився дещо ближче до уп'ятеро батьківського астероїда "Дідімос", навколо якого він обертається. Також скоротився його орбітальний період на 32 хвилини.

Учені передбачали, що удар DART скоротить орбітальний шлях "Діморфоса" щонайменше на 10 хвилин, але успішною вважалася б зміна на 73 секунди.

Тож фактична зміна більш ніж на півгодини, з похибкою плюс-мінус дві хвилини, перевершила очікування. Reuters пише, що додатковим фактором зрушення може бути склад "Діморфоса".

Довідка

Астероїд розміром з "Діморфос" не становив би загрози для всієї планети. Проте у разі прямого влучання міг би зрівняти із землею велике місто.

На думку вчених, астероїди меншого розміру трапляються набагато частіше і становлять більшу, в теорії, небезпеку в найближчій перспективі.

Нагадаємо, що DART врізався в "Діморфос" 27 вересня.

Як пише Reuters, космічний апарат DART, розміром не більший за торговельний автомат. Він врізався в нешкідливий "Діморфос", який має розмір футбольного стадіону. Астероїд знаходиться на відстані 11 млн км від Землі.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" — найважливіші новини оборони від російської агресії та рішення для перемоги зібрані тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: