fbpx
Сьогодні
10:43 29 Вер 2022

Правда має значення: група Єрмака-Макфола пояснила чому росію треба визнати державою – спонсором тероризму

English version here

Фото: ОПУ

Міжнародна робоча група з питань санкцій проти рф розробила п'ятий документ на тему "Справа про визнання російської федерації державою – спонсором тероризму"

Про це інформує Рубрика посилаючись на пресслужбу Офісу Президента.

Як зазначають, у цьому документі докладно пояснюються суть та особливості передбаченого американським законодавством статусу "країна – спонсор тероризму".

Експерти робочої групи спрогнозували ризики та запропонували потенційні стратегії пом'якшення багатьох із них.

У документі наводяться фактичні дані, що підтверджують відповідність дій рф визначенню "тероризм". На практиці злочини росії в Україні фактично більші, ніж "спонсорування тероризму".

Тому що головним виконавцем цих терористичних актів є російські збройні сили, ключова інституція російської держави.

"Вид, масштаби та мета навмисного, політично мотивованого насильства, яке росія застосовує проти українських некомбатантів, шокують. Держсекретар США має визнати російську федерацію державою – спонсором тероризму. Аналогічний крок має зробити уряд Канади", зазначили у ОПУ.

Експерти детально описують основні наслідки:

  • обмеження на проведення транзакцій,
  • втрата суверенного імунітету,
  • вторинні санкції,
  • індивідуальні санкції,
  • символічний вплив.

"Таке визнання посилить тиск з метою включення росії до чорного списку групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).

Визнання також обмежить допомогу від Сполучених Штатів та від організацій, членом яких є США:

  • буде заборонено весь експорт і продаж зброї;
  • ще більше посилиться контроль над експортом, реекспортом і передачею товарів подвійного використання;
  • будуть запроваджені додаткові фінансові обмеження.

Присвоєння такого статусу росії полегшило б і дало змогу США накласти вторинні санкції на третіх осіб, які здійснюють операції з російською державою та суб'єктами приватного сектору.

Надавши рф статус держави – спонсора тероризму, Сполучені Штати та їхні союзники можуть накласти фінансові й торговельні санкції на будь-яку державу, яка продовжить співпрацювати з росією.

Така загроза вторинних санкцій збільшить імовірність дотримання вже наявних санкцій, таким чином посиливши їхню ефективність.

Присвоєння такого статусу значно підвищило б рівень контролю з боку міжнародних контрагентів за багатьма російськими юридичними та фізичними особами приватного сектору. Потенційні ділові партнери мають бути особливо уважними у своїй належній перевірці та процедурі "Знай свого клієнта" (KYC)…

Враховуючи високу ціну за свідчення про терористичні акти та бездіяльність у відповідь, санкційна група Єрмака-Макфола вважає, що переваги від присвоєння російській федерації статусу держави – спонсора тероризму більші за ризики, які можна пом'якшити", підкреслили у ОПУ.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" — найважливіші новини оборони від російської агресії та рішення для перемоги зібрані тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: