fbpx
Сьогодні
21:06 13 Сер 2022

Переселенця з Сєвєродонецька на інвалідному візку з собачкою Гердою врятували волонтери: фото

Фото: loda.gov.ua

З початку повномасштабного вторгнення Львівщина прийняла сотні тисяч внутрішньо переміщених осіб. Серед них є і Олександр Афанасенко з Сєвєродонецька.

Про це повідомляє Львівська ОВА

У Сєвєродонецьку Олександр Афанасенко прожив до 74 років. Та війна змусила його у поважному віці покинути домівку.

З рідного міста Олександра Афанасенка вивезли волонтери Червоного Хреста, спочатку в Покровськ, а згодом у Львів.

Олександр Афанасенко

Фото: loda.gov.ua

В окупованому місті з рідних залишилися донька та внук, дружина померла в 2012 році від онкозахворювання. Через три дні після того, як Олександра евакуювали, зв'язок з рідними обірвався.

Та чоловік не втрачає надію. Щодня набирає номер мобільного найріднішої людини. «Хотілося б дізнатися чи живі-здорові», – зазначив він.

Будинок, у якому мешкав чоловік, найімовірніше, зруйнований. У місті немає електрики, газу, мобільного зв'язку. Обстрілювали місто з перших днів повномасштабної війни. Ракети й міни жителі міста навчилися розрізняти на слух, перерви між обстрілами були 1-2 години.

Олександр Афанасенко

Фото: loda.gov.ua

Спочатку чоловік не планував покидати Сєвєродонецьк. Каже, якби не волонтери, які прийшли до нього додому, сам би не вибрався.

Олександр Афанасенко пересувається на інвалідному візку, тому самостійно евакуюватися йому було б складно. Хвороба – наслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС. Чоловік працював ліквідатором в травні-липні 1988 року.

Сьогодні чоловік  знайшов прихисток на Львівщині у Підбузькому геріатричному пансіонаті. Незважаючи на пережите, він не падає духом. У пансіонаті почувається в безпеці, отримує необхідний догляд.

Разом із Олександром прихисток знайшла і його домашня улюблениця – собака Герда. Вона живе на господарському дворі закладу.

Олександр Афанасенко

Фото: loda.gov.ua

Чоловік розповів, що час із Гердою – частина колишнього життя, що пов'язує з домом.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" – всі поточні новини цієї доби оборони від російської агресії зібрані тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: