fbpx
Сьогодні
22:25 11 Сер 2022

Латвія направила в Україну обладнання для облаштування польового шпиталю на 1,5 млн євро

Латвія відправила в Україну обладнання для облаштування польового шпиталю на 1,5 млн євро і готова прийняти на лікування кілька сотень українських поранених.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Даніель Павлютс, передає Укрінформ.

"Латвійська охорона здоров'я з перших днів війни намагалася допомогти Україні всім, що в нас є. Ми ділилися нашими резервами – медикаментами, матеріалами. Буквально кілька тижнів тому відправили в Україну спеціальний вантаж із різним обладнанням для облаштування польового шпиталю. Його загальна вартість 1,5 млн євро", – сказав Павлютс.

Він також повідомив, що уряд Латвії передбачив бюджетне фінансування для транспортування та лікування поранених українців. При цьому 380 тисяч євро передбачено лише для перевезення постраждалих. Перший евакуаційний автобусний рейс прибув до Латвії в понеділок – до ризької Східної клінічної університетської лікарні (RAKUS) доставили 21 тяжко пораненого українця.

За словами міністра, бюджет на лікування – це окрема стаття, він обчислюватиметься мільйонами. «Все, що буде потрібно для лікування та відновлення поранених, ми робитимемо, включаючи складні операції», – запевнив Павлютс.

Він зазначив, що після початку повномасштабної війни рф поранені українці вже приїжджали на лікування до Латвії, але це були поодинокі випадки. Люди прибували своїм ходом чи з ініціативи і за допомогою латвійських медиків, які зараз працюють в Україні.

"Тепер, після виділення бюджетних коштів та налагодження партнерських відносин з латвійською благодійною організацією M-Help.com та українським фондом (Георгія Логвінського – ред.), з'явився чіткий механізм для транспортування поранених. Ми очікуємо, що наступні рейси, які привезуть до Латвії інші групи українців, будуть наприкінці літа та восени. Загалом ми готові прийняти – лікувати та проводити реабілітацію – кілька сотень українських поранених, які постраждали від військових дій", – сказав міністр.

Павлютс висловив подяку Україні та українцям за героїзм у захисті європейських цінностей. За його словами, у Латвії про це знають і високо цінують.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" – всі поточні новини цієї доби оборони від російської агресії зібрані тут.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: