fbpx
Сьогодні
17:33 11 Сер 2022

У разі катастрофи на ЗАЕС Запорізька область фактично буде втрачена для проживання та господарства

А зона відчуження буде вдесятеро більше, ніж Чорнобильська 

11 серпня російські військові вкотре обстріляли Запорізьку АЕС, крім того, російські війська замінували приміщення першого енергоблоку Запорізької АЕС та, ймовірно, використовують його для зберігання боєприпасів та базування солдатів. 

До аварії на ЗАЕС, якою росіяни шантажують українців, може призвести пожежа, вибух або ураження снарядами, бомбами, ракетами.

Це створює величезний ризик, і в разі катастрофи площа потенційної зони відчуження складе до 30 тис. км² (як 10 Чорнобильських зон відчуження), а Запорізька область фактично буде втрачена для проживання та господарства. При цьому площа потенційної забрудненої території – до 2 млн км², а ступінь зараження інших територій України та Європи, росії та білорусі залежатиме від вітру. 

Про це написала Лала Тарапакіна, радниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів:

«Кількість ліквідаторів може становити від 1 млн осіб, а загиблих – десятки тисяч, залежно від поточної кількості людей на території Запорізької області, кількість евакуйованих/відселених осіб – від 2 млн осіб. Також на неосяжну кількість років буде забруднена ріка Дніпро. Аварія може спричинити викид радіоактивного цезію-137 у кількостях, небезпечних для здоров'я людей, ґрунтів, водойм. Основна частина викидів припаде на Україну, але постраждають також ЄС, білорусь і росія», — зазначає Тарапакіна.

Для оцінки можливих наслідків катастрофи на ЗАЕС фахівці відштовхувалися від наслідків аварії 1986 року на ЧАЕС: 

«На 4-му реакторі ЧАЕС було 2 дві тисячі паливних збірок, на ЗАЕС у шести реакторах й у сховищі відпрацьованого ядерного палива міститься до 18 тис. паливних збірок (у 9-10 разів більше). Тобто наслідки аварії на ЗАЕС можуть бути вдесятеро потужніші, ніж у 1986-му на ЧАЕС», — порівнює Лала Тарапакіна.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: