fbpx
Сьогодні
14:25 29 Тра 2022

Ми маємо пообіцяти, що будемо з українцями до їхньої перемоги, - Глава МЗС Литви

На українському фронті є три основні виклики, і один із них – "новий фронт", який визначить життя всіх у майбутньому

Про це заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, як пише Рубрика, повідомляє портал Delfi.

"Ми перебуваємо на роздоріжжі, і це майже так само важливо, як і 24 лютого. Перші три місяці показали, що ми можемо реагувати, можемо допомогти Україні, можемо ізолювати Москву, ми хочемо допомогти країнам Балтії, які стикаються з безпрецедентними викликами безпеки. І здається, що за три місяці війни було витрачено дуже багато сил країн заходу", сказав він.

Глава МЗС Литви наголосив, що тепер "відкритим залишається питання про те, якими будуть наступні кроки".

З його слів, на українському фронті є три основні виклики, і один із них – "новий фронт", який визначить життя всіх нас у майбутньому.

"Перший — чи зможемо ми далі допомагати Україні. (…) І труднощі постають передусім у тому, що ми в Литві, в інших країнах Заходу повірили, що Україна вже перемогла. Важливі перемоги у Києві, Харкові показали, що Україна може перемогти", сказав Ландсбергіс.

Глава МЗС також підкреслив, що під час свого візиту до України він почув заяви із закликом не думати, що Україна вже перемогла.

"Не думайте, що перемога вже досягнута, не здавайтеся. Сьогодні ясно, що основний посил — коли йдеться про те, щоб домовитися з росіянами. Не як перемогти, не як витіснити, повернути території, а як домовитися з окупантом. Це дуже небезпечне питання", зазначив міністр закордонних справ Литви.

На думку Ландсбергіса, основне питання полягає у тому, щоб українці самі визначали, що для них мир та перемога.

"Ні італійці, ні французи, ні США, ні ми не повинні казати їм, що таке перемога. Вони самі вирішать. Залежно від того, скільки в них буде сил і скільки зброї ми їм дамо",  наголосив Ландсбергіс.

"І ми маємо пообіцяти, що будемо з українцями до їхньої перемоги", заявив Ландсбергіс.

"Надання окупантам можливості окупувати територію та оголосити там мир може означати, що це може повторитися в іншому місці. Нас це турбує. Це турбує і багато країн світу. (…)

Кінець цієї війни стане керівництвом для всіх інших. І може не бути великих або малих держав, просто інші правила. Ось чому сьогодні ми маємо переконатися, що захищаємо правила, які діяли до 24 лютого", резюмував він.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: