fbpx
Сьогодні
08:17 07 Кві 2022

Сенат Сполучених Штатів одноголосно ухвалив законопроєкт, який передбачає ленд-ліз для України

Сенат США пізно в середу одноголосно ухвалив важливий законопроєкт щодо відновлення програми часів Другої світової війни

Про це, як пише Рубрика, повідомляє Politico.

Як зазначають, це дозволить президенту Джо Байдену більш ефективно надсилати зброю та інші поставки в Україну на тлі вторгнення Росії.

Оскільки українські військові довели, що можуть відбиватися від російських військ, які обстрілюють українські міста з кінця лютого, сенатори швидко підтримали цю пропозицію, відому як ленд-ліз.

Програма ленд-лізу вважалася переломною в ході війни.

Вона дозволила США швидко поповнити запаси союзників без трудомістких процедурних перешкод.

Законодавці вдаються до екстраординарної тактики, яка востаннє застосовувалася під час найбільшого глобального конфлікту 20-го століття.

Це ще одна ознака того, що США та їх союзники в Європі вважають, що вторгнення Росії становить екзистенційну загрозу ліберальному порядку.

Це також свідчить про те, що західний світ вірить, що Україна тепер може виграти боротьбу з російськими загарбниками.

Документ, відомий як Закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року, прискорить передачу в Україну важливого військового обладнання та інших критичних поставок за рахунок скорочення бюрократичної тяганини.

Він дозволяє де-факто дарувати обладнання з положеннями, які передбачають, що країни-одержувачі виплатять їх вартість США пізніше.

Неясно, чи Палата представників розгляне прийнятий Сенатом закон про ленд-ліз перед тим, як обидві палати покинуть Вашингтон у четвер на попередньо заплановану двотижневу перерву.

Очікується, що Палата представників ухвалить законопроєкт про торгівлю з Росією після голосування Сенату у четвер вранці.

Нагадаємо, що нещодавно Конгрес схвалив майже 14 мільярдів доларів військової та гуманітарної допомоги для України, деякі з яких вже були виділені.

У вівторок Державний департамент оголосив про додаткове фінансування в розмірі 100 мільйонів доларів на ракети Javelin та інші матеріально-технічні засоби, в результаті чого загальна допомога в галузі безпеки досягла 1,7 мільярда доларів з моменту вторгнення Росії 24 лютого.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: