fbpx
Сьогодні
16:25 24 Бер 2022

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про кримінальну відповідальність за фото- та відеозйомку переміщень ЗСУ

Фото: Рубрика

Народні депутати ухвалили законопроєкт про запровадження кримінальної відповідальності за публікацію інформації про переміщення ЗСУ

Про це повідомляють народні депутати Олексій Гончаренко та Олена Шуляк.

На засіданні парламенту 24 березня 346 народних депутатів проголосували за відповідний законопроєкт №7189.

Він передбачає доповнення Кримінального кодексу Статтею 114-2

"Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану", йдеться у статті.

Так, поширення інформації про переміщення озброєння територією України (якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генштабом ЗСУ чи Міноборони або в офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів) в умовах воєнного або надзвичайного стану карається ув'язненням від трьох до п'яти років.

За поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ чи інших законних військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості (якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі) в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть відправити за ґрати на термін від п'яти до восьми років.

Якщо ці дії вчиняли за попередньою змовою групою людей або з корисливих мотивів, або для інформування ворога, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, передбачається покарання від восьми до дванадцяти років за ґратами.

Нагадаємо, що вже минув місяць з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.

21 березня СБУ затримала тіктокера, який виклав в інтернет матеріали про розташування українських військових у Києві.

А згодом по торговому центру, біля якого перебували наші військові, російські окупанти завдали ракетний удар.

Міністерство оборони закликає громадян не працювати коригувальниками для окупаційних сил та не публікувати інформацію, яка може зашкодити ЗСУ.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: