16:20 05 Бер 2022

У Пекіні в перший день зимової Параолімпіади-2022 Україна здобула сім нагород

Українські спортсмени здобули сім медалей у перший день зимових Паралімпійських ігор у Пекіні

Про це повідомили Національний олімпійський комітет України та олімпійська команда, пише Рубрика.

Наразі Україна лідирує у медальному заліку.

Як зазначається, усі нагороди паралімпійці здобули в різних класах біатлонних спринтерських перегонів.

Так, у чоловічому спринті серед спортсменів з порушенням зору українців посіли весь п'єдестал:

• "золото" — Віталій Лук'яненко (клас B3, гайд Бабар),
  • "срібло" — Олександр Казік (клас B1, гайд Кучерявий),
  • "бронза" — Дмитро Суярко (клас B2, гайд Ніконович).

Чемпіонами Парілімпіади-2022 також стали Григорій Вовчинський (клас LW8) та Оксана Шишкова (клас B2, гайд Марченко).

Срібні медалі вибороли Тарас Радь (клас LW12) та Людмила Ляшенко (клас LW8).

За кількістю золотих медалей України посідає перше місце після першого змагального дня.

Українці єдиними здобули одразу три золоті нагороди. За кількістю нагород Україна поступається лише Китаю (8 медалей).

Паралімпійські ігри у Пекіні офіційно стартували 4 березня. Вони триватимуть до 13 березня. За цей час розіграють 78 комплектів нагород у шести видах спорту.

Україна на Паралімпіаді представлена лише у двох видах спорту: парабіатлоні та лижних перегонах. На змаганнях виступлять 20 українських параспортсменів.

У цьогорічних змаганнях не беруть участь спортсмени з Росії та Білорусі. Їх виключили з Паралімпіади через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.