fbpx
Сьогодні
22:35 20 Січ 2022

Міністр енергетики поділився планами як відрізати країну від енергомереж Білорусі та Росії

Україна отримала підтримку Єврокомісії у зусиллях із синхронізації національної енергетичної системи з енергосистемою Євросоюзу

Про це у Брюсселі за підсумками переговорів з європейськими партнерами журналістам розповів міністр енергетики України Герман Галущенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Зараз вирішуються технічні питання. Є абсолютна підтримка України в тому, що ми плануємо синхронізуватися з європейськими енергомережами і, нарешті, відрізатися від енергомереж Російської Федерації й Білорусі…. В плані у нас стоїть 2023 рік", – сказав український урядовець.

Він зауважив, що Україна вже інвестувала суму у більш ніж 600 мільйонів євро у модернізацію власних мереж з метою їх синхронізації з європейською системою.

"Зараз ми на фінальному етапі. У цьому році ми плануємо пройти так званий ізольований режим двічі. Це має бути зима й літо.

Після цього ми вже підходимо до питання, що ми готові, що ми показали стабільність енергосистеми і її готовність до об'єднання з європейськими енергомережами», – сказав Галущенко.

Відповідаючи на уточнююче запитання журналістів, він наголосив, що в Україні наразі є достатньо вугілля для проходження перевірки такими «ізольованими режимами», які, як правило тривають до 5 днів.

«Ми рахували з запасом. Максимальні запаси, які потрібні на складах на цей період – це близько мільйона тон вугілля. На сьогодні ми маємо на складах близько 800 тисяч (тон), і ще 220 – в порту, вже вивантаженого вугілля в Україні. Тобто, з вугіллям все буде добре.

Більше того, буде запас міцності на квітень і на травень. Ми бачимо, наскільки ритмічно відбувається постачання, ми контролюємо обсяги і контракти», – заявив міністр енергетики.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: