16 днів проти насильства: у Києві стартувала виставка "Річ у тім"
А що у вас асоціюється зі словом «новорічна гірлянда», «собачий повідець», «скрипка»? Напевно зараз ви уявили прогулянки з домашнім улюбленцем, концерт у філармонії і прикрашання ялинки. Насправді ці предмети не завжди здатні викликати позитивні емоції, адже часто слугують знаряддям насильства.
Другий рік поспіль в Україні з ініціативи МВС під патронатом Офісу віце-прем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, за участі першої леді Олени Зеленської й Міністерства соціальної політики та за підтримки міжнародних партнерів проводиться інтерактивний проект «Річ у тім».
Побутові речі – посуд, іграшки, домашнє приладдя – можуть бути інструментом насильства в родинах.
У проєкті «Річ у тім» взяли участь 16 відомих особистостей, вони озвучили історії, взяті зі справжніх поліцейських протоколів. У фокусі кожної з них — звичайна побутова річ, що стала знаряддям насильства або асоціюється з ним, адже насильство буває фізичним, психологічним, економічним, сексуальним.
Їх можна побачити у спеціальних соціальних роликах: https://richutim2021.rozirvykolo.org/
«Кожен четвертий, хто зіткнувся з домашнім насиллям, мовчить про це. Через страх, безпорадність, а ще гірше – через те, що вже змирився і вважає, що нічого не поробиш, що так має бути, – окреслила проблему Олена Зеленська. – Там, де людям важко говорити, за них заговорили речі. Кажуть, зброя в одних руках – захист, в інших – загроза. Так само, як виявилося, з будь-якими предметами».
Олена Зеленська закликала українців робити свої кроки проти насильства. Зокрема, не замовчувати подібні випадки. І не залишати постраждалих від цього явища без підтримки.
«Також я звертаюся до тих, хто постраждав. Не бійтесь говорити. Ви не самі! Розповісти про це не соромно, вас підтримають. Є урядова гаряча лінія 1547 із допомоги постраждалим від домашнього насильства. Є прихистки – шелтери, де можна сховатися від кривдника. І шелтерів буде ще більше, бо облаштовуються нові. І, будь ласка, не виправдовуйте кривдників. Б'є та ображає – це не любов. Нарешті треба це усвідомити. Наш головний крок проти насильства – зміна суспільної свідомості. Не сприймаймо насильство як норму!» – закликала перша леді.
Кампанія «Річ у тім» проводиться за ініціативи Міністерства внутрішніх справ України, у співпраці із Офісом віцепрем'єр-міністерки з питань Європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерством соціальної політики, Національною поліцією України та за підтримки Організації Об'єднаних Націй.